Zaczęli strzelać zbyt późno. Białostocki zespół doznał porażki numer 4

2020.10.26 10:51
Ostatnie tygodnie nie są dla zawodników MOKS-u udane. Podlasianie przegrali niedawno ligowe starcia z Gredarem Futsal Brzeg oraz Clearexem Chorzów, a w niedzielę (25.10) lepsi od Słonecznych byli też gracze Futsalu Leszno.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Jeszcze kilkanaście dni temu MOKS Słoneczny Stok Białystok legitymował się w Statscore Futsal Ekstraklasie bilansem na poziomie 3 zwycięstw, 2 remisów i 1 porażki, dzięki czemu drużyna trenowana przez Adriana Citkę znajdowała się w czubie ligowej stawki. Niestety następnie przyszło załamanie formy, w efekcie czego ekipa z Podlasia straciła swoją wysoką pozycję w tabeli.

4. porażka w sezonie wpadła na konto MOKS-u w niedzielę. Tego dnia zespół ze stolicy Podlasia okazał się słabszy od klubu GI Malepszy Futsal Leszno. Wyjazdowe starcie zakończyło się porażką białostoczan 2:4. Gospodarze już do przerwy, po bramkach Kacpra Konopackiego, Mateusza Lisowskiego (był on przez kilka lat związany ze Słonecznymi) i Michała Bartnickiego, prowadzili 3:0, a następnie w drugiej połowie rezultat pojedynku został zmieniony na 4:0, bo Konopacki zaliczył dublet.

Białostoczanie w samej końcówce się przebudzili i dwukrotnie do siatki przeciwników trafił Piotr Skiepko, ale na więcej goli nie starczyło już czasu.

W następnej kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Słoneczni podejmą we własnej hali FC Toruń, czyli drużynę, która w tym sezonie zanotowała 3 zwycięstwa i doznała 3 porażek. 1 mecz z udziałem ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego zakończył się też remisem.

17. P.A. Nova Gliwice 8 4 16:34

GI Malepszy Futsal Leszno - MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2 (3:0)
Bramki: Kacper Konopacki 12, 29, Mateusz Lisowski 15, Michał Bartnicki 19 - Piotr Skiepko 36, 39

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Jendruczek - Citko, Bondziul, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Skiepko, Aleksandrowicz, Łabieniec, Prolejko