Zawodnicy klubu Wschód Białystok sięgnęli po medale

2021.10.12 12:19
W sobotę (9.10), w Piotrkowie Trybunalskim, odbył się Puchar Polski Młodzieżowców w zapasach. Na imprezie tej pojawili się przedstawiciele Klubu Sportowego Wschód Białystok.
Fot: KS Wschód Białystok

Podczas Pucharu Polski Młodzieżowców startowali nie tylko młodzieżowcy, ale również juniorzy. Ponadto zaprezentowały się też kobiety. W kategorii 50 kg bezkonkurencyjna okazała się Monika Borowska z Klubu Sportowego Wschód Białystok. Wspomniana zawodniczka wygrała 3 walki i - co jest niezwykle istotne - otrzymała nagrodę organizatora dla najlepszej uczestniczki całego turnieju.

Wśród klasycznych zapaśników kapitalnie wypadł także Arslanbek Salimov, który w kategorii 63 kg pokonał w finale 3-krotnego mistrza Polski seniorów - Mateusza Szewczuka z Unii Racibórz. Został on też wybrany najlepszym zawodnikiem wydarzenia.

Złoty medal w kategorii 55 kg powędrował do Abdulli Machaev, a brązowe krążki zdobyli Mairbek Salimov (kategoria 63 kg) oraz Arbi Magomedov (kategoria 60 kg).

Impreza zorganizowana w Piotrkowie Trybunalskim była pierwszym od kilku lat Pucharem Polski Młodzieżowców, który stanowi dobry sprawdzian formy po najważniejszych zawodach w sezonie. Startowało 21 klubów, w tym mocne reprezentacje Litwy oraz Ukrainy.

Warto również wspomnieć, że na turnieju pojawił się Łukasz Łebkowski, a więc sędzia z Łomży, który aktywnie rozwija zapasy, reprezentując województwo podlaskie.