Zimowe Grand Prix Białegostoku zainaugurowało nowy sezon SMB [ZDJĘCIA]

2019.02.24 10:19
W sobotę (23.02) ruszył kolejny sezon rajdowy. Rozpoczął się on od 6. Zimowego Grand Prix Białegostoku.

Zimowe Grand Prix Białegostoku nie było w pełni zimowe, bo mimo niskiej temperatury, zabrakło śniegu, ale nie przeszkodziło to organizatorom zgromadzić na linii startu pokaźnej liczby uczestników. W pierwszych zawodach zaliczanych do cyklu Samochodowych Mistrzostw Białegostoku wzięło udział aż 60 załóg.

Na Torze Wschodzący Białystok do przejechania były 4 próby sprawnościowe w 2 konfiguracjach o łącznej długości 14 km. Z zadaniem jak najszybszego pokonania wyznaczonych dystansów najlepiej poradził sobie Tomasz Lewczuk, który w Hondzie CRX pilotowany był przez Piotra Samusiewicza. To właśnie ekipa zespołu Seal Rally Team została zwycięzcą inauguracyjnych zmagań. Za plecami wspomnianej dwójki - ze stratą ponad 5 sekund - zameldował się Vaidas Karasauskas, zaś najniższy stopień na pudle w klasyfikacji generalnej zajął Marcin Malinowski.

Niespodzianką sobotniej rywalizacji były wpadki czołowych kierowców z ubiegłego roku. Zwycięzca SMB w sezonie 2018 - Tomasz Wasilewski - otrzymał karę za pomylenie trasy i został sklasyfikowany dopiero na 41. miejscu, zaś srebrny medalista - Daniel Jedliński - uplasował się na lokacie numer 10.

Warto zaznaczyć, że w Zimowym Grand Prix Białegostoku wystartowało wielu nowych zawodników, którzy do tej pory nie mieli styczności z podlaskimi zawodami, co oznacza, że cykl SMB w sportowo-motoryzacyjnym świecie zatacza coraz szersze kręgi.

Czy kolejny rajd również będzie cieszyć się tak dużą popularnością? O tym przekonamy się 16 marca, kiedy to przyjdzie czas na rozegranie II rundy Samochodowych Mistrzostw Białegostoku.