Żubry mają kolejny skalp. To była deklasacja

2018.02.01 10:15
Za koszykarskim zespołem Żubrów Białystok kolejny ligowy mecz. W środowy (31.01) wieczór podopieczni Tomasza Kujawy bez większych problemów rozprawili się z TBV Start II Lublin i odnieśli tym samym trzynasty triumf w trwającym sezonie.

Deklasacja, pogrom, bezwzględna dominacja - w taki sposób należy opisać to, co wydarzyło się w środę w hali VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Gospodarze, a więc Żubry, w bardzo pewny i efektowny sposób rozprawili się z przedostatnim w II-ligowej tabeli Startem II Lublin, a kapitalna w wykonaniu rogatej ekipy była zwłaszcza kwarta numer jeden. W tej części spotkania Żubry zdobyły 36 oczek, pozwalając rywalom na uzbieranie zaledwie 4 punktów.

I choć w niektórych momentach Żubry spuszczały z tonu i pozwalały dochodzić do głosu przeciwnikom (np. kwarta numer dwa czy cztery), to jednak ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem białostoczan w stosunku 89:39.

Kolejny pojedynek koszykarze Tomasza Kujawy stoczą w sobotę (3.02). Tego dnia Podlasianie zmierzą się w delegacji z Dzikami Warszawa.