Żubry straciły fotel lidera

2021.11.22 09:12
W niedzielę (21.11) Żubry Chorten Białystok zmierzyły się na wyjeździe z Isetią Erzurum. Podlasianie mecz zaliczany do 11. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B) niestety przegrali.
Fot: Adrianna Zawadzka

W 10 starciach Żubry doznały tylko 1 porażki (z Polonią Warszawa), dlatego na delegacyjny bój z Isetią Erzurum podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego udawali się w roli faworytów. Początek spotkania faktycznie wskazywał na to, że to Podlasianie mogą sięgnąć po zwycięstwo. Rogaty zespół wygrał pierwszą kwartę 29:17, ale później gospodarze się przebudzili. Efekt? Po 40 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 77:77.

Sędziowie zarządzili więc dogrywkę, a w niej walka była niezwykle wyrównana. Jeszcze kilkadziesiąt sekund przed końcem dodatkowych 5 minut zmagań był remis po 84, lecz w dalszej fazie meczu punktowali już tylko gospodarze. Celne rzuty Nawrota i Rogowskiego sprawiły, że Isetia pokonała Żubry 88:84, co spowodowało, że ekipa z północno-wschodniej Polski osunęła się w ligowej tabeli na pozycję numer 2.

W białostockiej drużynie najwięcej oczek, dokładnie 22, zdobył Arkadiusz Zabielski, zaś po stronie przeciwników mecz z najokazalszym dorobkiem zakończył Piotr Nawrot (17 pkt).

W 11. serii zmagań inny przedstawiciel Podlasia, czyli Tur, pauzował.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
15. UKS Trójka Żyrardów 10 11 1-9

Isetia Erzurum - Żubry Chorten Białystok 88:84 (17:29, 20:19, 14:10, 26:19, 11:7)
Żubry Chorten Białystok: Adam Sulima-Dolina (2 pkt), Filip Nieroda (8 pkt), Michał Bombrych (2 pkt), Mariusz Rapucha (21 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (19 pkt), Arkadiusz Zabielski (22 pkt), Andrzej Misiewicz (10 pkt)