Żubry wciąż się nie zatrzymują. Zwyciężył również Tur

2023.10.08 09:35
W 4. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) zespoły z Podlasia zmierzyły się z rywalami ze stolicy kraju. Żubry rozegrały mecz z Isetią Białołęka, a Tur stoczył pojedynek z klubem MKS Ochota.
Fot: Adrianna Zawadzka

Białostockie Żubry wygrały 4. mecz z rzędu. W sobotę (7.10) podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego podejmowali we własnej hali Isetię Białołęka Warszawa, która równorzędnym rywalem była dla gospodarzy jedynie przez kilkanaście pierwszych minut. Po inauguracyjnej kwarcie rogaty zespół prowadził tylko 1 oczkiem, ale im spotkanie trwało dłużej, tym przewaga Żubrów była coraz większa. Po 30 minutach zmagań ekipa ze stolicy Podlasia wygrywała już 70:49, a ostatecznie gospodarze zwyciężyli potyczkę ze stołecznym klubem aż 98:67.

Postrach w szeregach Isetii siał w sobotni wieczór przede wszystkim Hubert Wyszkowski, który zakończył mecz z dorobkiem 28 punktów, a trzeba zaznaczyć, że koszykarz ten przebywał na parkiecie jedynie przez niespełna 24 minuty.

Równie dobrze w 4. serii zmagań zaprezentował się Tur. Drużyna trenowana przez Rafała Króla pokonała u siebie MKS Ochotę Warszawa 79:42 i już pierwsza kwarta pokazała, kto w Bielsku Podlaskim będzie rozdawać karty. Po tej części spotkania gospodarze prowadzili 26:5, a w połowie rywalizacji zdobycz gości była tylko niewiele lepsza, gdyż w drugiej odsłonie potyczki zawodnicy ze stolicy kraju dołożyli do swego dorobku jedynie 9 oczek.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) lider z Białegostoku podejmie u siebie niepokonanego dotychczas Znicza Basket Pruszków, natomiast Tur zagra na wyjeździe z warszawską Legią.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. KS Probasket Mińsk Mazowiecki 3 3 0-3

Żubry Chorten Białystok - Isetia Białołęka Warszawa 98:67 (21:20, 26:15, 23:14, 28:18)
Żubry Chorten Białystok: Karol Obarek (15 pkt), Maciej Bębeniec (5 pkt), Arkadiusz Zabielski (11 pkt), Maurycy Kłos (7 pkt), Krystian Tyszka (7 pkt), Jan Świtaj (6 pkt), Michał Babińczuk (0 pkt), Adrian Siemionkowicz (2 pkt), Mateusz Niewiński (0 pkt), Hubert Wyszkowski (28 pkt), Mikołaj Styczeń (11 pkt), Paweł Trypus (6 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - MKS Ochota Warszawa 79:42 (26:5, 19:9, 24:10, 10:18)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (10 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (12 pkt), Jan Lipiński (2 pkt), Mikołaj Krakowiak (9 pkt), Pavlo Bondarenko (15 pkt), Patryk Milewski (13 pkt), Wojciech Jakubiak (4 pkt), Aaron Weres (6 pkt), Marcin Marczuk (8 pkt)