Żubry wróciły do wygrywania

2023.11.12 09:51
Drużyna Enea Żubry Chorten Białystok przegrała ostatnio dwa ligowe starcia z rzędu, ale na tym koniec, bo w sobotę (11.11) rogaty zespół w końcu zwyciężył. Podopieczni Krzysztofa Kalinowskiego pokonali Start Lublin.
Fot: Adrianna Zawadzka

Za Żubrami trudny okres, bo rozpędzona drużyna ze stolicy Podlasia została niedawno brutalnie zatrzymana przez Znicz Basket Pruszków i Energę Basket Warszawa. Należy jednak pamiętać, że sezon jest bardzo długi, dlatego chwilowymi niepowodzeniami nie warto zbyt mocno się przejmować. Białostoczanie także wyszli z takiego założenia i w domowym spotkaniu ze Startem Lublin odnieśli pewne zwycięstwo.

Pierwsza kwarta była jeszcze wprawdzie wyrównana, jednak później w ciągu 20 minut gry gospodarze pozwolili zdobyć gościom zaledwie 15 oczek, dlatego dystans dzielący oba zespoły wyraźnie urósł. Przed rozpoczęciem czwartej części meczu Żubry prowadziły ze Startem 62:37 i w zasadzie pewne już było, że sobotnia potyczka padnie łupem białostoczan. Ostatecznie ekipa z północno-wschodniej części Polski pokonała przyjezdnych 83:56, a prawdziwym liderem drużyny z naszego miasta okazał się Hubert Wyszkowski. Koszykarz ten w ciągu 30-minutowego występu zdobył aż 30 punktów i to właśnie 24-latek został bohaterem sobotniej rywalizacji.

Po triumf w 9. serii zmagań sięgnął również Tur. Bielszczanie pokonali przed własną publicznością Sokoła Grupę Avista Ostrów Mazowiecka, ale należy zaznaczyć, że w połowie starcia to goście byli bliżej zwycięstwa, prowadząc 44:36. Na szczęście zespół Rafała Króla wrzucił później wyższy bieg i zdołał odwrócić losy rywalizacji. Koniec końców Tur wygrał z Sokołem 86:70, dzięki czemu w tym momencie dorobek bielszczan to 5 zwycięstw i 3 porażki.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) Żubry zmierzą się w delegacji z KS-em Księżak Łowicz, zaś drugi przedstawiciel województwa podlaskiego powalczy na wyjeździe z klubem Speed sport Wołomin. Mecze te rozegrane zostaną już w najbliższą środę (15.11).

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
16. MKS Ochota Warszawa 8 8 0-8

Enea Żubry Chorten Białystok - Start Lublin 83:56 (24:22, 21:6, 17:9, 21:19)
Enea Żubry Chorten Białystok: Maciej Bębeniec (8 pkt), Krystian Tyszka (7 pkt), Adrian Siemionkowicz (2 pkt), Hubert Wyszkowski (30 pkt), Karol Obarek (5 pkt), Bartosz Strażewicz (2 pkt), Arkadiusz Zabielski (8 pkt), Maurycy Kłos (0 pkt), Mikołaj Styczeń (19 pkt), Jan Świtaj (0 pkt), Paweł Trypus (2 pkt), Jakub Kozłowski (0 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 86:70 (22:17, 14:27, 28:12, 22:14)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Piotr Bobka (7 pkt), Jakub Grigoruk (0 pkt), Łukasz Kuczyński (19 pkt), Wojciech Wasiluk (0 pkt), Jan Lipiński (1 pkt), Mikołaj Krakowiak (7 pkt), Pavlo Bondarenko (16 pkt), Maciej Kurzyna (0 pkt), Patryk Milewski (16 pkt), Wojciech Jakubiak (6 pkt), Aaron Weres (8 pkt), Mariusz Rapucha (6 pkt)