Żubry znów gromią. W starciu Tura ze Startem doszło do dogrywki

2019.10.21 08:56
Dopiero dogrywka pozwoliła wyłonić lepszy zespół w rywalizacji Tura Basket Bielsk Podlaski ze Startem II Lublin. Zdecydowanie mniej emocji przyniósł pojedynek Żubrów, które wysoko pokonały Akademię Koszykówki Legii Warszawa.

Białostockie Żubry w 4. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) zanotowały 3. triumf z rzędu. Tym razem zespół dowodzony przez Krzysztofa Kalinowskiego bardzo pewnie ograł na wyjeździe Akademię Koszykówki Legii Warszawa.

Starcie ze stołeczną drużyną wyrównane było jedynie na początku. Z czasem jednak przewaga faworyzowanych Żubrów zaczęła rosnąć i koniec końców rogata ekipa zdobyła aż 36 punktów więcej od rywali, wygrywając mecz 107:71. Ponad połowę dorobku białostoczan zdobyło trio Michał Wielechowski, Andrzej Misiewicz, Mariusz Rapucha. Wymienieni zawodnicy rzucili po 20 oczek.

Dużo więcej działo się w meczu Tura Basket Bielsk Podlaski z rezerwami Startu Lublin. Było to bowiem starcie dwóch ekip, które w trwającym sezonie nie doznały jeszcze porażki. Po zaciętej niedzielnej (20.10) rywalizacji miano ekipy niepokonanej zachowali już jednak tylko podopieczni Kamila Zakrzewskiego. Klub z północno-wschodniej części Polski pokonał we własnej hali drugi garnitur Startu 110:108. Wyłonić zwycięzcę tej batalii pozwoliła dopiero dogrywka, gdyż po stoczeniu czterech kwart na tablicy wyników widniał remis po 100.

W następnej kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) dojdzie do derbów województwa. W Bielsku Podlaskim drużyna Tura podejmie bowiem Żubry. Mecz ten odbędzie się już w najbliższą środę (23.10) o godz. 19.00.

13. MKS Ochota Warszawa 3 3 0-3

Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Żubry Białystok 71:107 (29:31, 14:30, 13:19, 15:27)
Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (2 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Daniel Kamiński (6 pkt), Arkadiusz Zabielski (16 pkt), Patryk Wydra (13 pkt), Michał Wielechowski (20 pkt), Andrzej Misiewicz (20 pkt), Maciej Parszewski (3 pkt), Maciej Bębeniec (7 pkt), Mariusz Rapucha (20 pkt)

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - U!NB AZS UMCS Start II Lublin 110:108 (23:16, 24:32, 26:27, 27:25, 10:8)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Mateusz Bębeniec (21 pkt), Bartłomiej Wróblewski (7 pkt), Łukasz Kuczyński (35 pkt), Rafał Król (22 pkt), Rafał Stefanik (4 pkt), Tomasz Pisarczyk (1 pkt), Patryk Milewski (4 pkt), Aaron Weres (7 pkt), Marcin Marczuk (0 pkt), Paweł Lewandowski (9 pkt)