3 medale lekkoatletów Podlasia Białystok na mistrzostwach Polski

2020.03.02 11:13
Lekkoatleci Podlasia Białystok przywieźli z mistrzostw kraju 3 medale. W Toruniu po krążki sięgnęli Damian Czykier, Marlena Gola oraz Anna Bańkowska.
Fot: Marek Biczyk/pzla.pl

W sobotę i niedzielę (29.02-01.03), w Toruniu, rozgrywane były 64. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Dwudniowa impreza obfitowała w wiele niespodzianek, ale nie brakowało również rozstrzygnięć, które dało się przewidzieć. Do takich należy właśnie zaliczyć złoty medal dla Damiana Czykiera w biegu na 60 m przez płotki. Zawodnik Podlasia Białystok nie osiągnął wprawdzie tak efektownego rezultatu, jak podczas niedawnych zawodów Orlen Copernicus Cup (czas 7,54 s), ale wynik na poziomie 7,64 s i tak pozwolił mu zająć miejsce na najwyższym stopniu podium. Tuż za plecami 27-latka uplasował się Artur Noga (7,68 s).

Krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł również na szyi białostockiej sprinterki. W finale biegu na 200 m kobiet złoto wywalczyła Marlena Gola. Co ciekawe, identyczny czas (23,64 s) osiągnęła także Justyna Święty-Ersetic, dlatego 1. pozycję przyznano dla obu wymienionych pań.

Kolejny medal na konto Podlasia Białystok wpadł też przy okazji biegu na 3000 m. W nim 2. miejsce zajęła Anna Bańkowska (wcześniej Anna Gosk). Zawodniczka z północno-wschodniej Polski zakończyła zmagania z czasem 9:32.18. Do najlepszej Renaty Pliś 29-letnia białostoczanka straciła ok. 18 sekund.