5 meczów i 5 porażek. Jaga wciąż zawodzi

2023.10.14 10:37
Nie udało się Jagiellonii Białystok przełamać złej passy. W 5. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Żółto-Czerwoni przegrali z Widzewem Łódź, co oznacza, że sytuacja podlaskiej drużyny nadal się bardzo trudna.
Fot: Maciej Safaryn

6:2 - takim rezultatem zakończył się piątkowy (13.10) mecz Widzewa Łódź z białostocką Jagiellonią. Zespół trenowany przez trenerski duet Citko, Domalewski w 4. minucie rywalizacji mógł wyjść w Łodzi na prowadzenie, bo w doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Skiepko, jednak stojący między słupkami gospodarzy Dariusz Słowiński nie dał się pokonać, a później to Widzew otworzył wynik starcia. Do siatki trafił bowiem Michał Marciniak, który niedługo potem zdobył też swojego drugiego gola. W międzyczasie na listę strzelców wpisał się po stronie gości Jakub Kozłowski, dlatego pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem łodzian 2:1.

Po zmianie stron ponownie jako pierwsi groźnie zaatakowali białostoczanie, ale Kozłowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam na wagę remisu. W dalszej fazie potyczki znów więcej do powiedzenia miał już Widzew, w efekcie czego po 28 minutach zmagań gospodarze wygrywali 4:1. W końcówce, kiedy to Jagiellonia wycofała swego bramkarza, piłkę do siatki zdołał zapakować Mateusz Łabieniec, jednak ostatnie słowo, a w zasadzie słowa, i tak należały do Widzewa. W 38. i 40. minucie bramki zdobyli jeszcze Miłosz Krzempek i Daniel Krawczyk, dlatego w piątkowej rywalizacji padł wspomniany na początku wynik 6:2.

W następnej kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia o przełamanie złej passy powalczy w Białymstoku z Clearexem Chorzów, który także w tym sezonie jeszcze nie cieszył się ze zwycięstwa. Mecz ten rozegrany zostanie już w najbliższą środę (18.10).

16. Clearex Chorzów 4 0 8:26

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 6:2 (2:1)
Bramki: Michał Marciniak 11, 15, Jefferson Ortiz 23, 28, Miłosz Krzempek 38, Daniel Krawczyk 40 - Jakub Kozłowski 13, Mateusz Łabieniec 38
Widzew Łódź: Słowiński - Freitas, Portugal, Medon, Krzempek - Krawczyk, Jefferson, Izbiański, Kucharski, Marciniak, Dregier
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko - Danilewicz, Citko, Kajewski, Stefanowicz, Kozłowski, Kożuszkiewicz