97. PZLA Mistrzostwa Polski. Lekkoatleci z regionu ze złotymi medalami

2021.06.26 16:22
Marlena Gola i Damian Czykier przywiozą z lekkoatletycznych mistrzostw kraju złote medale. Impreza rozgrywana jest w Poznaniu.
Fot: pzla.pl

W piątek (25.06) informowaliśmy o tym, że podczas krajowych mistrzostw liczna grupa lekkoatletów z Podlasia sięgnęła po medale (więcej: Kardasz, Andrejczyk, Lićwinko, Nowicki - podlascy lekkoatleci z medalami mistrzostw Polski), ale na tym udane występy zawodników z regionu się nie zakończyły. W sobotę (26.06) krążek koloru złotego dołożyła bowiem Marlena Gola, po czym mistrzem Polski został również Damian Czykier.

Gola wygrała zmagania kobiet w biegu na 200 m. Przedstawicielka Podlasia Białystok wykręciła wynik na poziomie 23.39 s i kolejną w stawce Paulinę Guzowską wyprzedziła dosłownie o włos (23.41 s). Brąz zgarnęła Wiktoria Grzyb (23.53 s).

Fantastyczny występ zaliczył też Czykier. W finale biegu na 110 m przez płotki niespełna 29-letni zawodnik osiągnął rezultat 13.37 s, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Srebro przypadło Olgierdowi Michniewskiemu (14.02 s), a medal koloru brązowego wywalczył Dominik Staśkiewicz (14.53 s).

Warto też dodać, że w piątek 3. miejsce zajęła sztafeta Podlasia Białystok (zmagania 4 x 100 m, Radosław Sacharczuk, Damian Czykier, Artur Łęczycki i Maksymilian Klepacki).