Arcyważne starcie zakończyło się remisem

2022.11.06 11:43
W sobotę (5.11) drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok zmierzyła się w hali Mechaniaka z AZS-em UW Darkomp Wilanów. W meczu ekip, które znajdują się w dolnych rejonach tabeli Futsal Ekstraklasy, padł wynik 3:3.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Po serii 4 przegranych spotkań z rzędu Słoneczni chcieli w końcu się przełamać. Okazja ku temu była idealna, gdyż w sobotę do Białegostoku przyjechał znajdujący się w strefie spadkowej AZS UW Darkomp Wilanów. Niestety forma podlaskiego zespołu wciąż nie zachwyca i w trakcie niezwykle ważnej rywalizacji to goście jako pierwsi znaleźli się na prowadzeniu. W 18. minucie pojedynku piłkę w bramce gospodarzy zmieścił bowiem były zawodniku MOKS-u - Vitalii Lisnychenko.

Po przerwie białostoczanie, za sprawą trafienia Cristiana Neme, szybko wyrównali, lecz w 29. minucie meczu bliżej triumfu znów znaleźli się przyjezdni, gdyż na listę strzelców wpisał się Maciej Pikiewicz, który skutecznie wykończył kontratak swojej ekipy. Później Piotr Skiepko zmienił rezultat spotkania na 2:2, lecz po chwili na prowadzeniu ponownie byli gracze AZS-u, dlatego Słoneczni znaleźli się pod ścianą. Na szczęście na kilkadziesiąt sekund przed końcem potyczki gospodarzom udało się wyjść z tarapatów, bo gola na 3:3 zdobył Neme, jednak w klubie z północno-wschodniej Polski nie było po sobotnim meczu wielkiej radości. MOKS zaprzepaścił bowiem szansę na odskoczenie od strefy spadkowej, więc sytuacja białostoczan w ligowej tabeli wciąż jest trudna.

W następnej kolejce Futsal Ekstraklasy zespół MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii będzie pauzować, co oznacza, że najbliższe starcie drużyna z naszego miasta rozegra dopiero w drugiej połowie listopada. Żółto-Czerwoni w 11. serii zmagań zmierzą się na wyjeździe z liderem, czyli Rekordem Bielsko-Biała.

15. Legia Warszawa 7 2 18:32

MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - AZS UW Darkomp Wilanów 3:3 (0:1)
Bramki: Cristian Neme 21, 40, Piotr Skiepko 35 - Vitalii Lisnychenko 18, Maciej Pikiewicz 29, Denys Lifanov 35
MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, Danilewicz – Stefanowicz, Lisowski, Citko, Moreno, Kożuszkiewicz, Vargas, Bełzyt, Skiepko, Gryko, Kolesnikow
AZS UW Darkomp Wilanów: Wójcik, Mianowicz, Krupa, Liganov, Turkowyd, Opatowski, Pikiewicz, Piwowarczyk, Klaus, Offert, Rabiej, Wielgat, Buczek, Lisnychenko