Drugie miejsce zawodnika Dojlid na prestiżowym turnieju w Belgii

2018.04.21 10:37
Reprezentujący barwy Dojlid Wschodzący Białystok Przemysław Walaszek zajął 2. miejsce na turnieju Belgium Junior and Cadet Open. Zawody rozgrywane w ramach World Junior ITTF Tour miały bardzo mocną obsadę.
Fot: Robert Kruk

Przemysław Walaszek osiągnął największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Młody tenisista stołowy Dojlid dotarł aż do finału Belgium Junior and Cadet Open, gdzie sposób na niego znalazł dopiero mistrz Europy z ubiegłego roku - Grek Ioannis Sgouropoulos - który wygrał z Polakiem 4:1.

Wcześniej Walaszek rozprawił się 4:0 z Hiszpanem Alvaro Gainzą, pokonał 4:1 Francuza Doriana Zhenga, po czym w ćwierćfinale znów ograł zawodnika "Trójkolorowych" - Bilala Hamache'a (wynik 4:2).

Medal reprezentantowi Dojlid zapewnił zwycięski bój półfinałowy nad Hiszpanem Alberto Lillo, który zakończył się triumfem białostockiego gracza w stosunku 4:1.