Drużyna z ligowego podium była poza zasięgiem. Punktów trzeba szukać gdzie indziej

2022.02.12 20:49
Po dwumiesięcznej przerwie do gry wrócili zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. Pierwszy mecz w 2022 r. nie zakończył się jednak po myśli Podlasian. Zespół trenowany przez Adriana Citkę przegrał z Constractem Lubawa 1:4.
Fot: Maciej Safaryn

W 16. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy gracze MOKS-u nie mieli łatwego rywala. Do stolicy Podlasia przyjechał bowiem Constract, który zimową przerwę spędził na 3. miejscu w tabeli i cały czas liczy się w walce o mistrzowski tytuł.

Wzmocnieni zagranicznymi transferami Słoneczni (do klubu przybyli Cristian Neme oraz Helver Tachack) nie zamierzali jednak składać broni. Białostoczanie grali ambitnie i walecznie, dzięki czemu w połowie pojedynku nic nie było jeszcze rozstrzygnięte. Goście, po golu Tomasza Kriezla, prowadzili tylko 1:0.

W drugiej połowie dystans dzielący obie ekipy niestety się powiększył. Do siatki MOKS-u trafili Jakub Raszkowski oraz Kacper Sendlewski, przez co sytuacja gospodarzy zrobiła się bardzo trudna. Nadzieję w serca podlaskich kibiców wlał Helver Tachack, który strzelił bramkę w swoim debiucie i zmienił wynik spotkania na 1:3, a po chwili obił jeszcze słupek, ale następne słowo znów należało do Constractu. Na 4:1, oddając próbę z dystansu, trafił Pedrinho i takim też rezultatem cała rywalizacja się zakończyła.

W następnej kolejce przeciwnikiem znajdującego się w strefie spadkowej MOKS-u Słoneczny Stok Białystok będzie plasujący się w środku stawki Clearex Chorzów. Mecz, który rozegrany zostanie na Śląsku, rozpocznie się w przyszłą niedzielę (20.02) o godz. 16.00.

16. AZS UG Futsal 15 6 35:76

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Constract Lubawa 1:4 (0:1)
Bramki: Helver Tachack 32 - Tomasz Kriezel 4, Jakub Raszkowski 22, Kacper Sendlewski 31, Pedro Silva 36

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz (Święciński) - Citko, Makal, Kożuszkiewicz, Gryko, Belzyt, Łabieniec, Osypiuk, Skiepko, Neme, Tachack

KS Constract Lubawa: G. Okuniewski (Costinha) - Rodrigo, Andre, Piórkowski, Ixemad, Raszkowski, J. Okuniewski, Sendlewski, Daniel, De Lara, Kaniewski, Ossowski, Pedrinho, Kriezel