Dziki rozniosły Żubry. Dwie twarze białostoczan

2019.12.08 12:24
Sobotnie (7.12) starcie na szczycie koszykarskiej II ligi (gr. B) zakończyło się triumfem Dzików Warszawa, które to pokonały na własnym parkiecie białostockie Żubry 108:68. Do przerwy nic takiej deklasacji nie zapowiadało.

Za podopiecznymi Krzysztofa Kalinowskiego bardzo dziwny mecz. W wyjazdowym starciu z mającymi na swym koncie tylko jedną porażkę Dzikami Żubry zagrały bowiem dwie kompletnie rożne połowy. Przez 20 minut zmagań gra była bardzo wyrównana, a nawet to białostoczanie zeszli na przerwę po dwóch kwartach z minimalną przewagą, lecz później obraz widowiska diametralnie uległ zmianie. Rogaty zespół w kolejnym fragmencie pojedynku kompletnie się pogubił, w efekcie czego na wysokie prowadzenie wyszli gospodarze. Nietrafione rzuty, proste straty, nieprzemyślane akcje - Żubry w trzeciej i czwartej kwarcie nie wyglądały na zespół, który chce liczyć się w walce o awans, co ekipa Dzików świetnie wykorzystała. Stołeczny klub pokonał białostoczan 108:68 i to właśnie sobotni przeciwnik Podlasian jest teraz liderem II-ligowej tabeli w gr. B.

Zdecydowanie lepiej w 12. serii zmagań zaprezentowali się zawodnicy Tura, ale trzeba zaznaczyć, że postawiona przed nimi poprzeczka znajdowała się na wyraźnie niższym poziomie. Gracze Kamila Zakrzewskiego zmierzyli się bowiem w delegacji z plasującym się w dolnej części stawki Sokołem Ostrów Mazowiecka. Ekipa z Bielska Podlaskiego mecz ten wygrała 84:58, a bohaterem spotkania został Łukasz Kuczyński, który zdobył w trakcie całej rywalizacji 27 punktów.

W następnej kolejce, która rozegrana zostanie w przyszłą sobotę (14.12), Żubry podejmą u siebie AZS UJK Kielce, natomiast Tur, również na własnym terenie, spróbuje uporać się z klubem PKK 99 Pabianice.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
13. ZKS Stal Stalowa Wola 11 11 0-11

Dziki Warszawa - Żubry Białystok 108:68 (19:15, 17:23, 36:10, 36:20)
Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (0 pkt), Filip Nieroda (0 pkt), Daniel Kamiński (2 pkt), Michał Bombrych (5 pkt), Arkadiusz Zabielski (18 pkt), Patryk Wydra (12 pkt), Patryk Andruk (3 pkt), Michał Wielechowski (12 pkt), Andrzej Misiewicz (6 pkt), Maciej Parszewski (8 pkt), Maciej Bębeniec (0 pkt), Mariusz Rapucha (2 pkt)

Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 58:84 (10:19, 16:28, 24:17, 8:20)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Nieściór (2 pkt), Bartłomiej Wróblewski (13 pkt), Łukasz Kuczyński (27 pkt), Rafał Król (6 pkt), Rafał Stefanik (6 pkt), Tomasz Pisarczyk (2 pkt), Patryk Milewski (2 pkt), Aaron Weres (17 pkt), Marcin Marczuk (9 pkt)