Gole w końcówce i pierwszy triumf Słonecznych

2019.09.29 11:35
W 1. kolejce Futsal Ekstraklasy była porażka z Gattą Active Zduńska Wola, a w następnej serii zmagań Słoneczni pauzowali, gdyż ich mecz z FC Toruń został przełożony. Kolejne starcie przyniosło jednak wygraną. Łupem białostoczan padł zespół z Chojnic.

Po nieudanej inauguracji sezonu, która zakończyła się domową porażką w stosunku 0:2 z Gattą Active Zduńska Wola, tym razem ekipa MOKS-u Słoneczny Stok Białystok nie zawiodła swoich kibiców. Podlasianie ograli w hali VI Liceum Ogólnokształcącego Red Devils Chojnice aż 4:0.

Fani futsalu, którzy w sobotni (28.09) wieczór przybyli do obiektu mieszczącego się przy ul. Warszawskiej, na gole musieli jednak czekać ponad pół godziny. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się bowiem skierować piłki do siatki rywali, a po zmianie stron rzut karny zmarnował Witalij Lisnyczenko. Chwilę później zawodnik ten zrehabilitował się za swoją pomyłkę. W 35. minucie gracz MOKS-u pokonał golkipera przeciwników, co otworzyło worek z bramkami. W ostatnich fragmentach meczu dwa gole zdobył jeszcze kapitan podlaskiego zespołu - Mateusz Lisowski - a jedno trafienie dorzucił grający trener MOKS-u - Adrian Citko - w efekcie czego Słoneczni zanotowali bardzo wyraźny triumf, na który długo się nie zapowiadało.

W następnej kolejce białostoczanie stoczą wyjazdowy bój z GSF-em Gliwice, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał (dwa zwycięstwa i remis). Spotkanie to odbędzie się w najbliższą sobotę (5.10).