Grały podlaskie zespoły. Zwyciężyła tylko Olimpia

2023.10.15 08:13
Trwa 12. kolejka piłkarskiej III ligi. W sobotę (14.10) na murawie pojawiły się drużyny Olimpii oraz ŁKS-u Łomża, ale po 3 punkty sięgnęli jedynie zambrowianie.
Fot: Ewa Bujko-Zielińska/Olimpia Zambrów

Olimpia Zambrów fatalnie rozpoczęła sezon 2023/2024, ale po zmianie trenera gra Biało-Niebieskich wyraźnie się poprawiła i teraz to właśnie ten zespół legitymuje się najlepszym dorobkiem punktowym spośród podlaskich III-ligowców. W sobotę Olimpia sięgnęła po komplet oczek w Sieradzu, pokonując miejscową Wartę. Mecz zakończył się triumfem zambrowian 2:0, a wszystkie gole w tym spotkaniu padły zaraz po przerwie. W 49. minucie rezultat starcia otworzył Jakub Romanowicz, a niedługo później do siatki trafił też Rafał Parobczyk.

Podobnie wyglądał mecz w Łomży, gdzie ŁKS mierzył się z Pelikanem Łowicz. Tu również kibice zobaczyli 2 bramki i także zostały one zdobyte na początku drugiej połowy. Różnica jest taka, że gole strzelał nie podlaski zespół, tylko rywale. Beniaminek poległ 0:2 po trafieniach Jakuba Garnysza i Szymona Sołtysińskiego. Jeżeli chodzi o wyjazdową potyczkę Jagiellonii II Białystok z Legionovią Legionowo, to ta została przełożona na środę (18.10).

W następnej kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) Żółto-Czerwoni i Olimpia zagrają u siebie, natomiast ŁKS na wyjeździe. Białostoczanie podejmą Lechię Tomaszów Mazowiecki, zambrowianie powalczą z GKS-em Wikielec, a ekipa z Łomży stoczy bój z Bronią Radom.

Warta Sieradz - Olimpia Zambrów 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Romanowicz 49, Rafał Parobczyk 55
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Szatała, Wybraniec, Radecki, Gościniarek, Parobczyk, Malinowski, Jakimiuk, Romanowicz, Korczak, Gojko

ŁKS 1926 Łomża - Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Garnysz 49, Szymon Sołtysiński 54
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Kalinowski - Melao, Weremko, Michasiewicz, Dobrowolski, Azikiewicz, Bernatowicz, Świderski, Kuźma, Żebrowski, Radaszkiewicz