II PLFA. Lowlanders Białystok pokonali Scyzory Kielce

2010.06.28 00:00
W rozegranym w sobotę meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II), w Kielcach miejscowe KKF.PL Scyzory uległy Lowlanders Białystok 3:40.
Fot: pzfa.pl

Początek meczu nie zapowiadał dominacji Lowlandersów. Pierwsze minuty spotkania należały do kielczan. Pozwoliło im to objąć trzypunktowe prowadzenie, jak się okazało później, ostatnie w tym meczu.Od tego momentu inicjatywę przejęli goście i nie oddali jej już do końca meczu. Pierwsze punkty dla białostoczan zdobył wszechstronny Tomasz Żukowski.

Kluczową dla losów spotkania okazała się druga kwarta. W tej części gry kontuzji doznał lider kielczan Kamil Piwowar. Strata tak kluczowego gracza była widoczna, mimo iż dobrze zastępował go Michał Dąbrowski. Lowlanders zaczęli grać w swoim stylu prezentując poukładany, bardzo fizyczny futbol.

Druga połowa przebiegała pod dyktando gości, którzy wykonali kolejne trzy akcje punktowe i zasłużenie wygrali całe zawody trzydziestoma siedmioma punktami.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Lowlanders Białystok umocnili się na pozycji lidera Grupy Wschodniej PLFA II i są już tylko o krok od awansu do fazy play-off. Po drugiej porażce w czterech meczach kielczanie zajmują trzecie miejsce w tabeli tej samej grupy.