Jaga prowadziła, a i tak przegrała. Fatalna passa trwa

2024.02.18 12:05
Futsalowa Jagiellonia przegrała w sobotę (17.02) siódmy mecz z rzędu. Tym razem Żółto-Czerwoni okazali się słabsi od AZS-u UW Darkomp Wilanów.
Fot: Jaga Futsal

Po ubiegłotygodniowej porażce z Ruchem Chorzów występująca w Fogo Futsal Ekstraklasie Jagiellonia znalazła się jedną nogą w I lidze. Mimo to białostoczanie nie wyglądali na drużynę załamaną i w domową rywalizację z AZS-em UW Darkomp Wilanów weszli z przytupem. Już w 4. minucie prowadzenie gospodarzom dał Mateusz Łabieniec, który skorzystał z podania Piotra Skiepki, a następnie Jagiellonia dzielnie się broniła, po czym tuż przed końcem pierwszej połowy przeprowadziła kolejny groźny atak i skończył się on trafieniem na 2:0. Tym razem role się odwróciły, bo to Łabieniec asystował, zaś piłkę w siatce umieścił Skiepko.

Niestety po zmianie stron białostoczanie aż tak dobrze już się nie prezentowali. Zaraz po wznowieniu spotkania warszawski zespół zdobył bramkę kontaktową, bo pięknym uderzeniem w samo okienko popisał się Jean Carlos, a potem goście wciąż napierali i w końcu dopięli oni swego. W 34. minucie do remisu 2:2 doprowadził Radosław Marcinkowski, a później na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie Maksym Panasenko i to AZS UW Darkomp Wilanów wygrał sobotnią potyczkę 4:2. Końcówka meczu była bardzo nerwowa, doszło do licznych spięć między zawodnikami, w efekcie czego sędziowie musieli pokazać aż siedem żółtych kartek.

W następnej kolejce Żółto-Czerwoni zmierzą się ze znajdującym się na podium Piastem Gliwice. Mecz ten rozegrany zostanie 28 lutego na Górnym Śląsku.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 21 4 26:98

Jagiellonia Białystok - AZS UW Darkomp Wilanów 2:4 (2:0)
Bramki: Mateusz Łabieniec 4, Piotr Skiepko 19 - Jean Carlos 21, Radosław Marcinkowski 34, Maksym Panasenko 37, 40
Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz - Nasuto, Sakowicz, Skiepko, Makal, Haraburda, Kajewski, Kozłowski, Prolejko
AZS UW Darkomp Wilanów: Mianowicz (Wasążnik) - Leo Pina, Sarmento, Netynho, Jean Carlos - Wankiewicz, Zmiivskyi, Panasenko, Marcinkowski, Och, Diakite