Jagiellonia w końcu zapunktowała, lecz niedosyt pozostał

2023.10.22 12:39
W 7. kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zdobyła swój pierwszy punkt w sezonie 2023/2024. Żółto-Czerwoni w sobotni (21.10) wieczór zremisowali na wyjeździe z AZS-em UW Darkomp Wilanów.
Fot: Maciej Safaryn

Jagiellonia Białystok w końcu rozegrała lepsze spotkanie, ale mimo tego, że ekipa z północno-wschodniej Polski już w 15. sekundzie delegacyjnego starcia z AZS-em UW Darkomp Wilanów obiła słupek, a następnie bardzo często decydowała się na strzały, to jednak, z powodu braku skuteczności, zwycięstwa wywalczyć się nie udało. W 9. minucie wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy - Denys Lifanov - a Jaga na trafienie akademików odpowiedziała dopiero w drugiej połowie, kiedy to do siatki z rzutu wolnego piłkę zapakował Mateusz Łabieniec.

Następnie Żółto-Czerwoni poszli za ciosem i za sprawą Grzegorza Makala, oraz jego uderzenia głową, wyszli na prowadzenie 2:1, ale białostoczanie nie zdołali utrzymać korzystnego dla siebie rezultatu. W 38. minucie bramkę zdobył jeszcze Moustapha Diakite Djigue, dlatego sobotni mecz zakończył się remisem 2:2.

Kolejnym rywalem Jagiellonii będzie znajdujący się w czubie stawki Piast Gliwice. Domowe starcie z drużyną z Górnego Śląska zaplanowane jest na sobotę (28.10) na godz. 17.00.

16. Jagiellonia Białystok 7 1 19:36

AZS UW Darkomp Wilanów - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:0)
Bramki: Denys Lifanov 9, Moustapha Diakite Djigue 38- Mateusz Łabieniec 27, Grzegorz Makal 31
AZS UW Darkomp Wilanów: Mianowicz - Lifanov, Jean Carlos, Diakite, Zmiivskyi - Wasążnik Och, Wankiewicz, M. Piwowarczyk, Papakostas, Wielgat
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko - Danilewicz, Citko, Kajewski, Stefanowicz, Kozłowski, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Prolejko, Nasuto