Jagiellonia znów przegrała

2023.11.05 09:32
Po 9 kolejkach sezonu 2023/2024 na koncie występującej w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonii Białystok jest tylko 1 punkt. Podlaski zespół oczywiście zamyka w tej chwili ligową tabelę.
Fot: Maciej Safaryn

0 zwycięstw, 1 remis, 8 porażek i aż 52 stracone bramki przy 25 strzelonych. Batalia 2023/2024 miała być dla Jagiellonii trudna i faktycznie tak jest.

W 9. serii zmagań białostoczanie zmierzyli się na wyjeździe z zespołem GI Malepszy Arth Soft Leszno i początek tego spotkania był dla Żółto-Czerwonych całkiem udany. Gole w tym meczu długo nie padały, a gdy piłka znalazła się już w bramce, to zatrzepotała ona w siatce gospodarzy. W 14. minucie trafienie samobójcze zaliczył bowiem Jakub Kąkol. Ten sam zawodnik niedługo później zrehabilitował się i doprowadził do remisu, a następnie drużyna z Leszna wyszła na prowadzenie 2:1, bo rzut karny na gola zamienił Rajmund Siecla.

Po przerwie Jagiellończycy poprawili się w ataku, ponieważ celnymi strzałami popisali się Jakub Kozłowski oraz Mateusz Łabieniec, jednak były to w zasadzie bramki honorowe. W drugiej połowie zespół GI Malepszy Arth Soft jeszcze mocniej ruszył do ofensywy, a stojący między słupkami gości Kamil Ulman już tak często nie ratował swych kolegów (na dodatek zaliczył też trafienie samobójcze) i sobotni mecz ostatecznie zakończył się triumfem gospodarzy 8:3.

Kiedy zatem Jagiellonia wreszcie wygra? Najbliższa szansa na zwycięstwo nadarzy się w sobotę (11.11). Tego dnia Żółto-Czerwoni podejmą we własnej hali słabo spisujący się na wyjazdach FC Reiter Toruń.

16. Jagiellonia Białystok 9 1 25:52

GI Malepszy Arh Soft Leszno - Jagiellonia Białystok 8:3 (2:1)
Bramki: Jakub Kąkol 18, 40, Rajmund Siecla 20k, Daniel Gallego 21, 36, Kamil Ulman 25 sam., Albert Betowski 27, Fryderyk Maciejewski 40 - Jakub Kąkol 14 sam., Jakub Kozłowski 30, Mateusz Łabieniec 37

GI Malepszy Arth Soft Leszno: Jarożek, Staśkiewicz, Kozłow - Gallego, Konopacki, Molicki, Kąkol, Tangarife, Kożemiaka, Kolesnikow, Zydorczyk, Małyszko, Siecla, Betowski, Firańczyk, Maciejewski
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Haraburda, Makal, Łabieniec, Skiepko - Danilewicz, Citko, Kajewski, Stefanowicz, Kozłowski, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Prolejko, Nasuto