Jest pierwsze zwycięstwo Jagiellonii w tym sezonie

2023.11.12 11:11
Aż do 10. kolejki musieli czekać kibice futsalowej Jagiellonii na pierwszy triumf swej drużyny w sezonie 2023/2024. W sobotę (11.11) białostoczanie wygrali we własnej hali z FC Reiter Toruń.
Fot: Maciej Safaryn

Występująca w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonia w końcu się przełamała. Żółto-Czerwoni w 10. serii zmagań zmierzyli się w hali Mechaniaka z FC Reiter Toruń i trzeba przyznać, że mimo bezbramkowej pierwszej połowy emocji w tym starciu nie zabrakło.

Wynik spotkania w 26. minucie rywalizacji otworzył Mateusz Łabieniec, który skorzystał z podania Piotra Skiepki, po czym rezultat na 2:0 podwyższył Grzegorz Haraburda. Przy dwubramkowym prowadzeniu gospodarzy goście rzucili się do ataku, ale defensywa białostoczan dzielnie stawiała opór i koniec meczu był coraz bliżej. Niestety w 38. minucie piłka znalazła się w siatce Jagiellonii, a następnie torunianie, grając z lotnym bramkarzem, jeszcze mocniej przycisnęli Żółto-Czerwonych. Na szczęście podlaski zespół nie zapomniał też o ofensywie i tuż przed końcem starcia Grzegorz Makal zmienił wynik potyczki na 3:1. W ostatnich sekundach przyjezdni odpowiedzieli jeszcze trafieniem Krzysztofa Elsnera, ale gol ten nie miał już większego znaczenia. Jagiellonia pokonała FC Reiter Toruń 3:2, dzięki czemu na konto białostoczan wpadły pierwsze 3 punkty.

Mimo cennego zwycięstwa sytuacja Żółto-Czerwonych nadal jest jednak trudna. Do bezpiecznej strefy Jaga traci w tej chwili 4 oczka.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 10 2 11:37

Jagiellonia Białystok - FC Reiter Toruń 3:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Łabieniec 26, Grzegorz Haraburda 33, Grzegorz Makal 40 - Jakub Sławkowski 38, Krzysztof Elsner 40
Jagiellonia Białystok: Dobreńko, Danilewicz, Ulman - Stefanowicz, Nasuto, Citko, Łabieniec, Kożuszkiewicz, Sakowicz, Skiepko, Makal, Haraburda, Kajewski, Kozłowski, Prolejko
FC Reiter Toruń: Naparło, Matczak - Wojciechowski, Kraśniewski, Esteban, Zboralski, Waszak, Diaz, Elsner, Sławkowski, Szczepaniak, Machałowski, Spychalski, Przypis