Jest zwycięstwo. Siatkarze BAS-u nie dali rywalom żadnych szans [ZDJĘCIA]

2021.10.11 10:58
W 2. kolejce siatkarskich zmagań na szczeblu II ligi ekipa BAS-u zanotowała pewne zwycięstwo. Białostoczanie bez straty seta pokonali we własnej hali Trójkę Międzyrzec Podlaski.
Fot: Maciej Safaryn

Po kilku miesiącach przerwy siatkarze BAS-u ponownie zaprezentowali się przed swoją publicznością. Powrót do hali Zespołu Szkół Rolniczych był udany, gdyż gospodarze domowy pojedynek z Trójką Międzyrzec Podlaski wygrali 3:0.

Rozgrywany w niedzielny (10.10) wieczór mecz nie wyglądał może na jednostronne widowisko, aczkolwiek zwycięstwo białostoczan było pewne i w pełni zasłużone. Ekipa z północno-wschodniej części kraju z seta na set się rozpędzała. W pierwszej partii zawodnicy BAS-u pozwolili zdobyć przeciwnikom 21 oczek, natomiast w kolejnych odsłonach spotkania już tylko odpowiednio 20 i 18 punktów.

Dzięki ograniu Trójki Międzyrzec Podlaski białostocki klub w II-ligowej tabeli (gr. 2) wskoczył na pozycję lidera. Na miejscu numer 8 znajduje się Centrum Augustów, które w sobotę (9.10) przegrało na wyjeździe z Lotnikiem Łęczyca. Rywale Podlasian zwyciężyli 3:1.

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi (gr. 2)

1. BAS Białystok 2 6 6:0 150:123
2. Arka Tempo Chełm 2 5 6:2 182:158
3. MOS Wola Tramwaje Warszawskie 2 5 6:3 207:194
4. KS Camper Wyszków 2 4 6:4 224:195
5. MMKS Lotnik Łęczyca 2 3 4:4 180:176
6. KS Metro Warszawa 2 3 5:5 228:231
7. Bzura Ozorków 2 3 5:5 213:230
8. UKS Centrum Augustów 2 2 4:5 190:198