Kapitalna seria białostoczan dobiegła końca

2021.11.28 10:30
W 9. kolejce siatkarskiej II ligi (gr. 2) BAS Białystok doznał pierwszej w tym sezonie porażki. Ekipa z Podlasia poległa na wyjeździe z MOS-em Wola Warszawa.
Fot: Maciej Safaryn

Siatkarze BAS-u Białystok wygrali 8 ligowych spotkań z rzędu, dzięki czemu klub z północno-wschodniej Polski ze sporą przewagą nad resztą stawki znalazł się na czele tabeli. Niestety każda seria kiedyś się kończy. Ta tworzona przez zespół z Podlasia stała się historią w sobotę (27.11). Tego dnia sposób na drużynę BAS-u znaleźli warszawianie. We własnej hali MOS Wola pokonał białostoczan 3:2. Decydujący set, a więc tie-break, zakończył się wynikiem 15:12.

W męskiej II lidze przegrało też Centrum. Augustowianie polegli u siebie z innym zespołem ze stolicy kraju, czyli Metrem. Przyjezdni zwyciężyli aż 3:0, triumfując w poszczególnych partiach do 18, 19 i 24.

Sobota nie była udanym dniem również dla występujących w I lidze siatkarek z Białegostoku. Żeńska drużyna BAS-u przegrała już po raz 10. w tym sezonie. Ekipa dowodzona przez Sebastiana Grzegorka nie dała rady Karpatom Krosno. Rozgrywane w Mońkach spotkanie zakończyło się wygraną gości 3:0. Gospodynie walkę nawiązały jedynie w ostatnim secie, w którym padł wynik 23:25.

Aktualna tabela siatkarskiej II ligi mężczyzn (gr. 2)
1. BAS Białystok 9 24 26:7 791:687
2. Arka Tempo Chełm 9 21 23:10 762:680
3. KS Metro Warszawa 9 18 23:14 846:819
4. MOS Wola Tramwaje Warszawskie 9 16 18:17 779:777
5. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 9 16 19:15 775:727
6. Bzura Ozorków 9 15 19:16 775:805
7. Enea KKS Kozienice 9 14 18:17 815:785
8. UKS Centrum Augustów 9 10 16:20 778:827