Koszykarska II liga. Dominacja Żubrów i Tura

2020.01.11 19:44
16. kolejka koszykarskiej II ligi (gr. B) przyniosła dwa zwycięstwa drużyn z Podlasia. Żubry pokonały PKK 99 Pabianice, natomiast Tur okazał się lepszy od Stali Stalowa Wola.

Białostockie Żubry w koszykarski rok 2020 weszły z przytupem. W hali UwB przy ul. Świerkowej ekipa prowadzona przez Krzysztofa Kalinowskiego była od swych rywali wyraźnie lepsza, dlatego mecz z PKK 99 Pabianice miał dosyć jednostronny przebieg. Gospodarze szybko pokazali, dlaczego to właśnie oni aspirują to zajęcia czołowych miejsc w tabeli i po 10 minutach zmagań prowadzili już 28:17. W kolejnych kwartach przewaga Podlasian rosła. Ostatecznie Żubry wygrały starcie w ramach 16. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B) 112:83, a bój z największą liczbą oczek zakończył po stronie gospodarzy Michał Bombrych, który w trakcie niespełna 29-minutowego pobytu na parkiecie zdobył 22 punkty.

Udane wejście w nowy rok zaliczyli także zawodnicy Tura. Ekipa z Bielska Podlaskiego rozbiła na wyjeździe ZKS Stal Stalowa Wola 80:57. Na uwagę zasługuje zwłaszcza to, co wydarzyło się w pierwszej kwarcie meczu. Otóż w tym fragmencie pojedynku gracze prowadzeni przez Kamila Zakrzewskiego pozwolili zdobyć przeciwnikom jedynie 4 oczka (wynik 27:4).

W następnej serii zmagań Żubry podejmą u siebie Akademię Koszykówki Legii Warszawa, natomiast Tur zagra na wyjeździe z jedną z czołowych drużyn tabeli, czyli AZS-em UMCS Start II Lublin. Starcia te dojdą do skutku w sobotę (18.01).

13. ZKS Stal Stalowa Wola 15 15 0-15

Żubry Białystok - PKK 99 Pabianice 112:83 (28:17, 23:19, 28:26, 33:21)
Żubry Białystok: Adam Sulima-Dolina (4 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Daniel Kamiński (5 pkt), Michał Bombrych (22 pkt), Arkadiusz Zabielski (10 pkt), Patryk Wydra (10 pkt), Patryk Andruk (7 pkt), Michał Wielechowski (19 pkt), Andrzej Misiewicz (17 pkt), Maciej Parszewski (7 pkt), Maciej Bębeniec (8 pkt), Mariusz Rapucha (3 pkt)

ZKS Stal Stalowa Wola - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 57:80 (4:27, 20:13, 14:21, 19:19)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Nieściór (3 pkt), Mateusz Bębeniec (12 pkt), Bartłomiej Wróblewski (7 pkt), Łukasz Kuczyński (6 pkt), Rafał Król (15 pkt), Rafał Stefanik (7 pkt), Tomasz Pisarczyk (7 pkt), Patryk Milewski (5 pkt), Aaron Weres (9 pkt), Kamil Żero (3 pkt), Marcin Marczuk (4 pkt), Paweł Lewandowski (2 pkt)