Koszykówka. Żubry zdobyły stolicę

2016.02.27 21:31
Hit kolejki dla Żubrów. Białostoczanie pokonali zdecydowanie w stolicy tamtejszy Hutnik 78:59. Dzięki tej wygranej podopieczni Jakuba Jakubca powrócili na pierwsze miejsce w tabeli III ligi - grupa mistrzowska.
Fot: Michał Kardasz

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale nieznacznie lepsi okazali się koszykarze z Podlasia, którzy wygrali 16:14. W drugiej i trzeciej odsłonie podopieczni Jakuba Jakubca zagrali wręcz koncertowo i "odjechali" swoim rywalom na ponad 30 punktów. Po trzydziestu minutach spotkania było już wiadomo, że Żubry tego meczu nie przegrają. Na tablicy wyników widniał rezultat 36:70 na korzyść zawodników z Białegostoku.

Ostatnią część gry wygrali gospodarze, ale całe spotkanie padło łupem drużyny z Podlasia, która zwyciężyła w Warszawie 78:59. Za tydzień (5.03) Żubry zmierzą się z Trójką Żyrardów.

Hutnik Warszawa - Żubry Białystok 59:78 (14:16, 10:24, 12:30, 23:8)