Białystok Online

Zdrowie

Krwiobus zajedzie na Rynek Kościuszki

2015.09.03 00:00
Krwiobus zajedzie na Rynek Kościuszki
Fot: pixabay.com

Możesz pomóc! W piątek (4.09) w Białymstoku odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa.

W Białymstoku krew będzie można oddawać w godz. 7.00-14.30 w RCKiK przy ul. Skłodowskiej-Curie 23 oraz w godz. 9.00–18.00 w krwiobusie, który zatrzyma się przed oddziałem PKO Banku Polskiego przy Rynku Kościuszki 16.

Białystok to kolejny przystanek na mapie drugiej edycji akcji "Moja krew, Twoje życie" Fundacji PKO Banku Polskiego i Narodowego Centrum Krwi. W Podlaskiem 13 września dotrze też do Moniek.

W ramach akcji krew można oddawać także w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa). Dla osób, które trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie zbiórki Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, Fundacja przekaże upominki. Akcja trwa do 31 stycznia 2016 r.

Ewelina Sadowska-Dubicka

Ewelina Sadowska-Dubicka

ewelina.s@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas