Legia ograna. MOKS Jagiellonia kończy rok na 10. miejscu

2022.12.19 09:42
Występująca w FOGO Futsal Ekstraklasie MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok odniosła w niedzielę (18.12) 4. zwycięstwo z rzędu. Podlaski zespół tym razem pokonał na wyjeździe Legię Warszawa.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Mecze pomiędzy MOKS-em a Legią zawsze budzą wielkie emocje i nie inaczej było w 15. kolejce sezonu 2022/2023. Białostoczanie już w 1. minucie wyjazdowego starcia wyszli na prowadzenie, bo do siatki trafił Helver Tachack, ale kwadrans później gospodarze zdołali wyrównać. Do rezultatu 1:1 uderzeniem z bliska doprowadził Michał Madej.

Jeszcze w pierwszej połowie Jagiellończycy ponownie potrafili pokonać bramkarza Legii (zrobił to Cristian Neme, wykorzystując przedłużony rzut karny), a następnie, już po zmianie stron, gole na 3:1 i 4:1 strzelili Oleksandr Kolesnykov i Mateusz Lisowski.

W tym momencie wydawało się, że białostockiej ekipie nic w niedzielny wieczór nie grozi, jednak w końcówce celnymi uderzeniami popisali się Mariusz Milewski oraz Mateusz Gliński i zrobiło się nerwowo. W ostatnich sekundach obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, lecz piłka do żadnej z bramek już nie wpadła, dlatego MOKS Jagiellonia wygrała delegacyjną potyczkę 4:3.

Triumf w Warszawie oznacza, że białostoczanie świąteczno-noworoczną przerwę spędzą na 10. miejscu w tabeli. Legia w tej chwili jest ostatnia.

15. Legia Warszawa 14 8 40:61

Legia Warszawa - MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok 3:4 (1:2)
Bramki: Michał Madej 16, Mariusz Milewski 31, Mateusz Gliński 34 - Helver Tachack 1, Cristian Neme 17, Oleksandr Kolesnykov 24, Mateusz Lisowski 28