341 osób online

Na kogo głosować w wyborach do Sejmu i Senatu [LISTY KANDYDATÓW]

2019.10.11 11:28
Przedstawiamy pełne listy kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu z województwa podlaskiego. Zobacz, na kogo możesz oddać swój głos.
Na kogo głosować w wyborach do Sejmu i Senatu [LISTY KANDYDATÓW]
Fot: Grzegorz Chuczun

W niedzielę (13 października) w Polsce odbędą się wybory do polskiego parlamentu. Łącznie wybierzemy podczas nich 460 posłów oraz 100 senatorów. 460 mandatów do Sejmu RP zostało podzielonych na 41 okręgów wyborczych. Senatorów wybierzemy natomiast w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych.

Województwo podlaskie w wyborach do Sejmu stanowi jeden okręg (nr 24), z którego wybierzemy łącznie 14 posłów. Jeśli chodzi o wybory do senatu, to nasz region został podzielony na 3 okręgi - nr 59, 60 i 61, z których mandat otrzyma jeden kandydat.

Poniżej przedstawiamy listy wyborcze do Sejmu RP i do Senatu RP:

Listy kandydatów do Sejmu RP – okręg nr 24

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
1. KRAJEWSKI Stefan
2. LECH Mirosław
3. GROCHOWSKI Wojciech
4. LESZCZYŃSKI Jerzy
5. CIEŚLUKOWSKI Cezary
6. ZAWISTOWSKA Agnieszka
7. KULIKOWSKA Ewa
8. PŁOŃSKA Wiesława Bożenna
9. KRZYŻANOWSKA Bożena
10. DYJUK Bogdan
11. RAFAŁOWSKI Krzysztof
12. BOBEL Maciej
13. MAGNUSZEWSKI Marian
14. KORONKIEWICZ Andrzej Zbigniew
15. JAKUBIAK Ewa
16. SZCZYGIELSKA Agnieszka
17. NOWAK Magdalena
18. ALEKSIEJCZUK-SZOTKO Marta
19. SAWICKI Sławomir
20. CHOŁKO Tadeusz
21. JAKACKI Tomasz
22. JĘDZUL Joanna
23. KAŹMIERCZAK Małgorzata
24. ZARZECKI Michał
25. KARCZEWSKA Małgorzata
26. RYKOWSKI Grzegorz
27. PRZYBYLAK Irena Zofia
28. JANOWSKI Mikołaj

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
1. PIONTKOWSKI Dariusz
2. ZIELIŃSKI Jarosław
3. PASZKOWSKI Bohdan Józef
4. GWIAZDOWSKI Kazimierz
5. ŻALEK Jacek
6. BASZKO Mieczysław Kazimierz
7. KOŁAKOWSKI Lech Antoni
8. KRYNICKA Bernadeta
9. WNOROWSKI Henryk Jan
10. ANDRUSZKIEWICZ Adam
11. MUZYK Agnieszka Barbara
12. SIEKIERKO Łukasz
13. CZEPE Roman
14. MODZELEWSKI Piotr
15. MADRAS Tomasz Stefan
16. JELSKA-JAROŚ Bożena Jolanta
17. PUCZYŁOWSKA Elżbieta
18. KUCHAREWICZ Grzegorz
19. SUPIŃSKI Rafał
20. BIAŁY Alicja
21. MIODUSZEWSKI Andrzej
22. NIENAŁTOWSKA Bożena
23. DZIATKOWSKI Marek
24. ŁUKASZEWICZ Henryk
25. BUJNO Bożena Teresa
26. ZDUŃCZYK Agnieszka
27. WASILEWSKA Izabela
28. SZCZUDŁO Aleksandra

Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej
1. KRUTUL Paweł
2. KUSZNIERUK Piotr
3. ROSIŃSKA Katarzyna Ewa
4. PROKOPIUK Seweryn
5. MAŃCZUK Tomasz
6. BOROWIK Janusz
7. REMBISZEWSKA Justyna
8. MURAWKO Elżbieta
9. ARASIMOWICZ Renata
10. CZERNIAWSKA Izabela Teresa
11. DEONIZIAK Joanna Grażyna
12. POPŁAWSKI Jakub
13. BIRGIEL Marcin
14. MATWIEJCZUK Jolanta Gertruda
15. ŚNIADACH Mieczysław
16. JANOSZKA Grzegorz Jan
17. SKOWROŃSKI Adrian
18 MIRONOWICZ Mikołaj
19. ARTYSIEWICZ Michalina Daria
20. ANDRUKIEWICZ Aleksandra Julia
21. KRAWCZYK Anna Małgorzata
22. JANICKI Dariusz Jerzy
23. OSIEJEWSKI Jakub
24. WYSOCKA Kamila Maria
25. JASIONEK Anna
26. DROBEK Grzegorz
27. SIELAWA Magdalena
28. KORONKIEWICZ Wojciech Janusz

Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość
1. WINNICKI Robert Artur
2. KIEŁCZEWSKI Adam
3. KRASOWSKI Krzysztof
4. NICEWICZ Stanisław
5. MAJEWSKA Barbara
6. JABŁOŃSKI Krzysztof
7. GONTARSKA Marzanna
8. BIELAWSKI Wiesław Henryk
9. DANILUK Jolanta
10. KOŁOSOWSKA Katarzyna
11. DZIEDZIC Zenon
12. PROKOPOWICZ Paweł
13. KOŁAKOWSKI Adam
14. ZAJKO Katarzyna
15. ROKICKI Mariusz
16. IWANOWSKA Adrianna
17. WAIS Michał Eugeniusz
18. GRABOWSKA Monika
19. SADOWSKI Jakub Andrzej
20. BARANOWSKI Hubert
21. PRZANOWSKA Izabela
22. LEWONIEWSKI Marcin
23. PROKOPOWICZ Anna Katarzyna
24. KARWOWSKI Łukasz
25. JĘDRZEJEWSKI Andrzej Tomasz
26. KOSSAKOWSKI Mariusz
27. ZABOROWSKA Karina
28. STYPKA Maciej

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
1. TYSZKIEWICZ Robert
2. TRUSKOLASKI Krzysztof
3. KAMIŃSKA Bożena
4. BORYSEWICZ Maciej Andrzej
5. CZYKWIN Eugeniusz
6. DEN Jolanta
7. BIL-JARUZELSKI Krzysztof Janusz
8. CIEŚLIK Leszek Stanisław
9. ŁAWROWSKA Joanna Dorota
10. NOWAK Tadeusz Zenon
11. ZWOLIŃSKA Bożena Teresa
12. PIORUNEK Jacek
13. GUTOWSKI Mateusz Damian
14. RAŚ Andrzej zootechnik
15. ROSZKOWSKA Halina
16. ŻERO Franciszek Krzysztof
17. DOLIWA Stanisław Adam
18. SASINOWSKA Dorota
19. KARASZEWSKA Katarzyna
20. SAMUL Marek
21. PYRKO Paulina
22. TALKOWSKI Bronisław
23. SZCZYGIEŁ-ROGOWSKA Jolanta
24. TARGOŃSKI Łukasz
25. ŁEPKOWSKA-GOŁAŚ Alicja
26. KARCZEWSKA Wioletta Maria
27. MALINOWSKA Beata
28. CIMOSZEWICZ Tomasz

Komitet Wyborczy Akcja Zawiedzionych Emerytów i Rencistów
1. BASIEWICZ Mirosław
2. KOCHANOWSKI Andrzej
3. BUCHOWSKA Monika
4. SZKLARZEWSKI Karol
5. BOBROWSKA Krystyna
6. KALIŃSKA Paula
7. FIERTEK Józef
8. BOŁTRUCZYK Kazimierz
9. KOSMOWSKA Edyta
10. OSIECKI Zygmunt
11. FLIS Monika
12. ŁAWRYNOWICZ Eugeniusz Zdzisław
13. GWIAZDA Ewa
14. BZURA Łukasz
15. KOZIKOWSKA Marta
16. FLIS Ryszard
17. BOŁTRUCZYK-KASABUŁA Monika
18. KRASOWSKI Andrzej
19. PUCHNOWSKI Zbigniew Jacek

Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy
1. DYMKO Łukasz
2. PROSIŃSKI Zbigniew
3. MAKSIMIUK Janusz
4. PIWNIK Anna
5. JAKIMIUK Dawid
6. HARABURDA Katarzyna Sylwia
7. KUBIAK Rafał
8. STROCIAK Halina
9. KONIUCH Izabela
10. BAILEY Agnieszka
11. WOJNO Sylwester
12. KAPŁANOW Łukasz
13. PONIATOWSKA Beata
14. NYSZTOR Justyna
15. KUŹNICKA Anna
16. MAZUR Joanna
17. KALICKI Adrian
18. KUBIAK-BABIŃSKA Joanna Agnieszka
19. NAUMIUK Piotr
20. BAGIŃSKI Krzysztof Janusz
21. KALISKA Kamila Barbara
22. KOCHOWICZ Krzysztof Longin
23. KANIA Kazimierz Edward
24. KALICIŃSKA Barbara
25. SZWIEC Bogumiła Małgorzata
26. GRABKA-LEVIN Kamila Anna
27. WASILEWSKI Wojciech

Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya-Marca
1. SAWICKI Marcin
2. SIKORSKI Piotr
3. KONIUCH Bogusław
4. JANKOWSKA Edyta
5. DANIŁOWSKI Igor
6. BOBIK Joanna
7. KOSACKA Anna
8. ROGOWSKA Monika
9. KOSNO Rafał Marcin
10. NIETUPSKI Cezary
11. CHORUŻA Katarzyna
12. PAWŁOWSKI Piotr
13. GRYCUK Grzegorz
14. KAMIEŃSKA Justyna
15. CZAPIEWSKI Adam

Listy kandydatów do Senatu RP

Okręg nr 59 – powiat augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miast na prawach powiatu: Łomża i Suwałki

1. BIAŁOBRZESKI Zenon Henryk – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe
2. KOMOROWSKI Marek Adam – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. WASILEWSKI Janusz – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 do Senatu

Okręg nr 60 – powiat białostocki, sokólski oraz miasto na prawach powiatu: Białystok

1. DOBRZYŃSKI Jan – Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczona Prawica
2. GROMKO Mariusz Krzysztof – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
3. JANKOWSKA Wanda – Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 do Senatu
4. NIKITOROWICZ Zbigniew – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Okręg nr 61 – powiaty bielski, hajnowski, siemiatycki, wysokomazowiecki

1. BOGUCKI Jacek – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
2. ŁUKASZUK Igor – Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni
3. SKIRGIEŁŁO Aldona Anna – Komitet Wyborczy Samoobrona

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2019 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.