Na początek porażka. Jagiellonia w tym sezonie będzie walczyć o utrzymanie

2023.09.04 18:37
Za nami 1. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy. Jagiellonia swój pojedynek otwierający sezon stoczyła w Przemyślu. Niestety wejście w nowe rozgrywki nie było dla Żółto-Czerwonych udane, gdyż białostocki zespół poległ z beniaminkiem 1:3.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Po wielu tygodniach przerwy w końcu ruszyła FOGO Futsal Ekstraklasa. Jagiellonia, mimo udanego poprzedniego sezonu, w obecnych rozgrywkach prawdopodobnie skupi się na walce o utrzymanie, a jest to spowodowane tym, że z klubu, ze względu na brak odpowiednich funduszy, odeszło wielu kluczowych zawodników. Białostocki zespół opuścili m.in. Cristian Neme, Helver Tachack, Mateusz Lisowski, Oleksandr Kolesnykov, Kamil Gryko czy Denis Sandetskiy, dlatego nic dziwnego, że Żółto-Czerwoni już w 1. kolejce, mimo gry z beniaminkiem, mieli przed sobą bardzo trudne zadanie. Eurobus Przemyśl, w przeciwieństwie do Jagi, w ostatnim czasie solidnie się wzmocnił i na parkiecie było to widoczne.

Wprawdzie w pierwszej połowie gole nie padły, ale już w 25. minucie gospodarze, za sprawą trafienia Sebastiana Pawlaka, otworzyli wynik rywalizacji, a później bramki zdobyli jeszcze Cristian Neme (były Jagiellończyk) oraz Kamil Bała, w efekcie czego podlaski zespół znalazł się pod ścianą. Żółto-Czerwoni starali się jeszcze wrócić do gry, ale białostocką drużynę stać było tylko na honorowego gola autorstwa Mateusza Łabieńca, przez co inauguracja zmagań zakończyła się dla Jagi porażką 1:3.

Tak naprawdę ekipa ze stolicy Podlasia mogła w starciu z beniaminkiem pokusić się o punkty, jednak białostoczan zbyt często zawodziła skuteczność. Najlepszych okazji w pierwszej połowie nie wykorzystali Jacek Stefanowicz i Grzegorz Haraburda, a i po zmianie stron wykończenie akcji nie było mocną stroną Podlasian.

W następnej kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy Jagiellonia zagra u siebie. W sobotę (9.09) o godz. 18.00 białostoczanie podejmą We-Met Kamienicę Królewską.

Eurobus Przemyśl - Jagiellonia Białystok 3:1 (0:0)
Bramki: Sebastian Pawlak 25, Cristian Neme 30, Kamil Bała 32 - Mateusz Łabieniec 39