Najpierw była radość, a później doszło do trzęsienia ziemi. Jaga słabsza od Legii

2023.12.02 18:18
Jagiellonia Białystok rozpoczęła wyjazdowe starcie z Legią Warszawa z przytupem, jednak im mecz trwał dłużej, tym stołeczny zespół był konkretniejszy. Ostatecznie Żółto-Czerwoni przegrali w 14. kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy 1:6, a bohaterem Legii został Rui Carlos Pinto - autor hat-tricka w sobotnim (2.12) spotkaniu.
Fot: Maciej Safaryn

Potyczki pomiędzy Jagiellonią a Legią zawsze mają wyjątkową otoczkę i to nie tylko te piłkarskie. Również futsalowa rywalizacja obu drużyn, do której doszło w sobotę, przyniosła mnóstwo emocji, a wszystko zaczęło się dla Żółto-Czerwonych wręcz idealnie, bo już w 2. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Łabieniec.

Skazywana na pożarcie Jaga, która w sezonie 2023/2024 ma ogromne problemy z punktowaniem, długo bardzo dzielnie się broniła, jednak w 16. minucie czerwonym kartonikiem, za zagranie piłki ręką poza polem karnym, ukarany został golkiper białostoczan Kamil Ulman i w tym momencie sprawy się skomplikowały. Grająca w osłabieniu Jagiellonia tym razem nie zdołała już przetrwać naporu Legii, dlatego na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 1:1. Wyrównujące trafienie zdobył Michał Klaus.

W drugiej połowie nadal dużą przewagę mieli warszawianie, ale do 31. minuty wynik meczu się nie zmieniał. Niestety później celnym uderzeniem popisał się Rui Carlos Pinto, a to spowodowało, że trener Karol Domalewski w ostatniej fazie starcia musiał zaryzykować grę z lotnym bramkarzem. Taki ruch okazał się gwoździem do trumny, bo między 37. a 40. minutą Legioniści zapakowali piłkę do siatki jeszcze czterokrotnie, w efekcie czego cały mecz zakończył się efektownym triumfem stołecznego zespołu 6:1. Katem Żółto-Czerwonych był Rui Carlos Pinto, który ustrzelił hat-tricka, ale świetnie rywalizację z Jagą wspominać będzie też Krzysztof Flis. Zawodnik ten po wejściu na parkiet w ekspresowym tempie popisał się dubletem.

W ostatniej kolejce przed świąteczno-noworoczną przerwą białostoczanie zagrają u siebie z zamykającą tabelę Sośnicą Gliwice. Jeżeli Jagiellończycy marzą o tym, by na poziomie Fogo Futsal Ekstraklasy się utrzymać, to starcie z outsiderem po prostu muszą wygrać.

16. SFF KS Sośnica Gliwice 14 3 16:58

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 6:1 (1:1)
Bramki: Michał Klaus 17, Rui Carlos Pinto 31, 37, 38, Krzysztof Flis 40, 40 - Mateusz Łabieniec 2