Niektóre rozgrywki jeszcze się odbywają. Żubry rozbiły Ochotę

2020.03.12 09:27
Koronawirus paraliżuje świat sportu. Codziennie odwoływane są kolejne mecze, imprezy, turnieje, a nawet wstrzymywane są całe rozgrywki. II liga koszykówki na razie nie została zawieszona i środowy (11.03) mecz Żubrów doszedł do skutku.

Białostockie Żubry zanotowały w środowy wieczór triumf numer 16 w trwających rozgrywkach. Ekipa dyrygowana przez Krzysztofa Kalinowskiego rozbiła na wyjeździe klub MKS Ochota Warszawa, wygrywają zaległe spotkanie 24. kolejki II ligi (gr. B) 88:52.

W inauguracyjnej kwarcie koszykarze z Białegostoku pozwolili rywalom zdobyć zaledwie 5 punktów, ale w kolejnej części starcia stołeczny zespół się przebudził, w efekcie czego na półmetku zmagań przewaga Żubrów liczyła zaledwie 6 oczek.

W następnym minutach drużyna z północno-wschodniej Polski nie dopuściła już jednak, by niżej notowany rywal doszedł do głosu i mecz zakończył się pogromem. Triumf różnicą 36 punktów to w dużej mierze zasługa Macieja Parszewskiego, który zdobył 17 oczek. Spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem zanotowali też jednak Michał Bombrych, Arkadiusz Zabielski oraz Michał Wielechowski.

Opisywany mecz, z powodu zagrożenia epidemiologicznego, odbył się oczywiście przy pustych trybunach.

Następny ligowy pojedynek, o ile rozgrywki nie zostaną zawieszone, koszykarze Żubrów stoczą w najbliższą sobotę (14.03). Na godzinę 13.00 zaplanowany jest zaległy wyjazdowy bój z ekipą KK AZS UW Warszawa.