Piłkarska III liga. Podlaskie kluby ponownie bez zwycięstwa

2020.10.31 17:00
W 13. serii zmagań na szczeblu III ligi (gr. I) żaden klub z Podlasia nie zdołał sięgnąć po pełną zdobycz punktową. Najbliżej triumfu była zambrowska Olimpia, która swój mecz zremisowała.

III-ligowcy z północno-wschodniej Polski znów zawiedli. W 13. kolejce porażki uniknęła jedynie Olimpia. Podopieczni Dariusza Jurczaka zremisowali na wyjeździe z sąsiadem w ligowej tabeli, czyli Concordią Elbląg, aczkolwiek w pewnym momencie zapowiadało się na to, że ekipa z Podlasia sobotni (31.10) pojedynek przegra. W 73. minucie to rywale - za sprawą trafienia Rafała Maciążka - wyszli bowiem na prowadzenie, jednak ambitni zambrowianie zdołali w samej końcówce wyrównać. Gola na wagę remisu zdobył Paweł Tomkiewicz.

Za wynikiem goniła też Jagiellonia II Białystok. Zawodnicy trenowani przez Wojciecha Kobeszkę przegrywali po pierwszej połowie z Błonianką Błonie 1:2 i choć w 81. minucie Kamil Huczko zmienił wynik rywalizacji na 2:2, to jednak radość piłkarzy ze stolicy Podlasia nie trwała zbyt długo, bo zaraz po wznowieniu gry przeciwnicy ponownie wyszli na prowadzenie, którego już do końca spotkania nie oddali. Porażka boli tym bardziej, gdyż w wyjściowym składzie drugiego garnituru Jagi pojawiło się kilku zawodników z głównej drużyny. Na murawie zaprezentowali się Wdowik, Borysiuk oraz Bida.

Sobotnie spotkanie przegrał również KS Wasilków, który to na swoim stadionie uległ rezerwom Legii 1:2. Co ciekawe, wszystkie gole w tym meczu strzelili przyjezdni. Przed przerwą do siatki podbiałostockiego zespołu trafili Damian Warchoł i Szymon Włodarczyk, natomiast po zmianie stron futbolówkę do własnej bramki skierował Nikodem Niski.

Starcie Ruchu Wysokie Mazowieckie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zostało przełożone.

Concordia Elbląg - Olimpia Zambrów 1:1 (0:0)
Bramki: Rafał Maciążek 73 - Paweł Tomkiewicz 87
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Bieliński - Bartosz Gołaszewski, Marcin Paczkowski, Marek Wasiluk, Mateusz Maliszewski, Shun Shibata, Michał Steć, Paweł Tomkiewicz, Rafał Kalinowski, Przemysław Jastrzębski, Kamil Zalewski

Błonianka Błonie - Jagiellonia II Białystok 3:2 (2:1)
Bramki: Jan Majsterek 22 sam., Dawid Brewczyński 37k, Mariusz Zalewski 82 - Maciej Bortniczuk 19, Kamil Huczko 81
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Dziekoński - Wdowik, Majsterek, Płoszkiewicz, Pankiewicz, Nawrocki, Borysiuk, Bida, Matus, Bortniczuk, Sobczak

KS Wasilków - Legia II Warszawa 1:2 (0:2)
Bramki: Nikodem Niski 63 sam. - Damian Warchoł 3, Szymon Włodarczyk 30