Podlaski klub na dnie tabeli. W 4. kolejce zapunktowała tylko Jagiellonia II Białystok

2023.08.24 08:55
W środę (23.08) rozegrano 4. kolejkę piłkarskiej III ligi (gr. I). Z podlaskich ekip najlepiej zaprezentowała się w niej Jagiellonia II Białystok, która zremisowała 2:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Jagiellońskie rezerwy w sezonie 2023/2024 jeszcze nie przegrały, a mimo to zespół z Białegostoku w III-ligowej tabeli zajmuje dopiero 8. miejsce. Jest to spowodowane aż 3 remisami. W środę Żółto-Czerwoni znów podzielili się punktami, tym razem na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Warto zaznaczyć, że drugi garnitur Dumy Podlasia był blisko porażki, bo jeszcze w 88. minucie białostoczanie przegrywali 1:2. W końcówce bramkę zdobył jednak Dominik Kobus, dzięki czemu podopieczni Adriana Żurańskiego wciąż dzierżą miano niepokonanych. Jeżeli chodzi o pierwszego gola, to tego strzelił w 44. minucie Maciej Twarowski. Trafienia na konto rywali notowali natomiast Andrij Jampol oraz Arkadiusz Ciach.

Niestety po oczka nie sięgnęły pozostałe podlaskie drużyny. W trudnej sytuacji znajduje się zwłaszcza Olimpia, która poległa na wyjeździe z Concordią Elbląg (0:1), przez co zambrowski zespół znalazł się na ostatnim miejscu w tabeli. Olimpia to już jedyna ekipa w stawce, która po 4 kolejkach nadal nie ma w swoim dorobku choćby punktu.

- Pojechaliśmy do Elbląga z nastawieniem, żeby zakończyć złą passę i zdobyć 3 punkty w tym meczu. Niestety w końcówce pierwszej połowy tracimy bramkę po naszym stałym fragmencie gry. Uważam, że druga połowa była pod naszą kontrolą, ale brakowało konkretów pod bramką przeciwnika, żeby strzelić gole. Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy, jest bardzo zła, ale musimy wszyscy razem z niej wyjść i w następnym meczu zdobyć 3 punkty - powiedział po spotkaniu z Concordią Adam Radecki, obrońca Olimpii Zambrów.

W środę na boisko wybiegli również piłkarze ŁKS-u 1926 Łomża, ale i oni, podobnie jak zambrowianie, nie potrafili wywalczyć korzystnego rezultatu. Beniaminek przegrał na swoim stadionie 1:2 z Victorią Sulejówek, a jedynego gola na konto gospodarzy zdobył w doliczonym czasie gry Rafał Maćkowski.

W następnej serii zmagań rezerwy Jagi podejmą u siebie Pilicę Białobrzegi, Olimpia zmierzy się na własnym terenie z Mławianką Mława, a ŁKS 1926 Łomża uda się na wyjazdowy pojedynek z Wartą Sieradz. Wszystkie mecze z udziałem podlaskich zespołów rozegrane zostaną w niedzielę (27.08).

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra III liga

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 2:2 (1:1)
Bramki: Andrij Jampol 22, Arkadiusz Ciach 63 - Maciej Twarowski 44, Dominik Kobus 89
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Piekutowski - Huczko, Kobus, Czerech, Orpik, Burkowski, Polkowski, Zielecki, Wojdakowski, Wasilewski, Twarowski

Concordia Elbląg - Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
Bramka: Kacper Sionkowski 40
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Przybylak - Radecki, Malinowski, Wybraniec, Ciborowski, Parobczyk, Gościniarek, Piekarski, Romanowicz, Jakimiuk, Szatała

ŁKS 1926 Łomża - Victoria Sulejówek 1:2 (0:1)
Bramki: Rafał Maćkowski 90+4 - Marcin Kozłowski 7, Joachim Majchrzak 80
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Rosiak - Weremko, Walczak, Maćkowski, Świderski, Bednarek, Bernatowicz, Żebrowski, Felipe, Khorolskyi, Kuźma