Presja ich nie przytłoczyła. Białostoczanie musieli wygrać i to zrobili

2022.04.03 11:05
Wynikiem 6:2 zakończył się domowy mecz MOKS-u Słoneczny Stok Białystok z zespołem Red Devils Chojnice. Dzięki temu triumfowi ekipa ze stolicy Podlasia do bezpiecznej strefy traci już tylko 2 oczka. Gdyby białostoczanom powinęła się noga, w tym momencie do odrobienia byłoby aż 7 punktów.
Fot: Maciej Safaryn

Występujący w Statscore Futsal Ekstraklasie MOKS Słoneczny Stok Białystok nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kontekście walki o utrzymanie. Podlasianie wytrzymali presję i w bardzo ważnym pojedynku zainkasowali niezwykle cenne 3 punkty, które sprawiają, że drużyna z północno-wschodniej Polski znów może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Strzelanie w hali VI Liceum Ogólnokształcącego, oddając bardzo mocne uderzenie, rozpoczął w 11. minucie Cristian Neme, a następnie na 2:0 podwyższył Krystian Belzyt, który skorzystał z dobrego podania Piotra Skiepki. W drugiej połowie goście odpowiedzieli trafieniem Patryka Kubiszewskiego, ale po chwili MOKS znów miał 2 gole przewagi, gdyż do siatki rywali piłkę zapakował Krzysztof Kożuszkiewicz.

Prezentujący solidną formę zespół Słonecznych na tym nie poprzestał. Kolejną bramkę zdobył bowiem Cristian Neme i choć później Czerwone Diabły po raz drugi pokonały białostockiego bramkarza, to jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. W zasadzie to dwa słowa, bo w 39. minucie gola strzelił Helver Tachack, a kilkadziesiąt sekund później wynik meczu na 6:2 ustalił Michał Osypiuk.

Po ograniu bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie Słoneczni nadal znajdują się w strefie spadkowej, lecz teraz strata do miejsca numer 13 liczy tylko 2 punkty. Jeżeli białostoczanie utrzymają dobrą dyspozycję, istnieje szansa, że MOKS czerwoną strefę opuści już za dwa tygodnie. W następnej kolejce przeciwnikiem klubu ze stolicy Podlasia będzie AZS UW Darkomp Wilanów.

16. AZS UG Futsal 22 9 56:115

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Devils Chojnice 6:2 (2:0)
Bramki: Cristian Neme 11, 32, Krystian Belzyt 15, Krzysztof Kożuszkiewicz 27, Helver Tachack 39, Michał Osypiuk 40 - Patryk Kubiszewski 26, Oleh Nehela 33

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Dobreńko, Vargas, Moreno, Kożuszkiewicz, Gryko, Jackiewicz, Ulman, Belzyt, Grzybowski, Łabieniec, Osypiuk, Skiepko

Red Devils Chojnice: Kartuszyński, Filipe, Laskowski, Pastars, Szopiński, Kollar, Medon, Nehela, Laskowski, Kręcki, Kubiszewski