944 osób online

Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

2020.03.06 09:19, Aktualizacja: 2020.03.09 20:15
Można powiedzieć, że piłkarska wiosna jest już w pełni. W najbliższy weekend (7-8.03) boje o punkty stoczą bowiem nie tylko zawodnicy z Ekstraklasy oraz I i II ligi, ale także piłkarze III-ligowi i juniorzy starsi.
Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

PKO Ekstraklasa - 26. kolejka

Piątek (6.03)

Górnik Zabrze - Cracovia 3:2 (1:1)
Bramki: Jesus Jimenez 26, Erik Jirka 56, Stavros Vassilantonopoulos 71 - Rafael Lopes 5, Michał Helik 68

Sobota (7.03)

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:2 (0:1)
Bramki: Marko Vejinović 90+7 - Torgil Gjertsen 18, Alan Uryga 62

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 4:4 (2:3)
Bramki: Sasa Balić 16, Filip Starzyński 40k, 59, Bartosz Białek 83 - Conrado 4, Łukasz Zwoliński 23k, Jaroslav Mihalik 41, 55

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: Martin Pospisil 56k

Niedziela (8.03)

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:0 (0:0)

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramki: Vukan Savicević 6 - Christian Gytkjaer 39

Legia Warszawa - Piast Gliwice 1:2 (1:1)
Bramki: Domagoj Antolić 12 - Jorge Felix 35, Gerard Badia 52

Poniedziałek (9.03)

Korona Kielce - ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Adnan Kovacević 53k

Tabela po 26 kolejkach

1. Legia Warszawa 26 51 16 3 7 54:26
2. Piast Gliwice 26 43 13 4 9 28:25
3. Cracovia 26 42 13 3 10 35:25

4. Śląsk Wrocław 26 42 11 9 6 34:29
5. Lech Poznań 26 42 11 9 6 45:25
6. Pogoń Szczecin 26 41 11 8 7 27:23
7. Lechia Gdańsk 26 38 10 8 8 32:33
8. Jagiellonia Białystok 26 37 10 7 9 35:35
9. Raków Częstochowa 26 36 11 3 12 32:37
10. Wisła Płock 26 36 10 6 10 32:41
11. Zagłębie Lubin 26 33 9 6 11 41:40
12. Górnik Zabrze 26 33 8 9 9 34:36
13. Wisła Kraków 26 31 9 4 13 33:38
14. Korona Kielce 26 26 7 5 14 15:30
15. Arka Gdynia 26 25 6 7 13 22:37
16. ŁKS Łódź 26 20 5 5 16 25:44



Fortuna I Liga - 22. kolejka

Piątek (6.03)

Odra Opole - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
Bramka: Krzysztof Janus 68

Sobota (7.03)

Chrobry Głogów - GKS Tychy 5:1 (2:0)
Bramki: Mikołaj Lebedyński 36, 41, Robert Mandrysz 58, Michał Michalec 71, Krzysztof Kubica 89 - Mateusz Piątkowski 52

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 3:2 (0:0)
Bramki: Marek Mróz 76, Kamil Jadach 81, Farid Ali 83 - Patryk Mikita 56, 69k

Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice 5:2 (1:1)
Bramki: Marquitos 24, 80, Kacper Kostorz 51, Omar Santana 74, Joan Roman 90 - Mateusz Kuzimski 30, Aghwan Papikjan 70

Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 3:5 (1:1)
Bramki: Szymon Pawłowski 34C, Rubio 61, 69 - Hubert Tomalski 40, Jewhen Radionow 60, 65, Bartosz Żurek 71, Erik Cikos 86

Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn 3:0 (3:0)
Bramki: Mariusz Gabrych 12, 15, Michal Piter-Bućko 37

Niedziela (8.03)

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:1)
Bramki: Piotr Wlazło 33k, Vladislavs Gutkovskis 57, 64

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz 1:2 (1:1)
Bramki: Cezary Sauczek 25 - Jose Embalo 20, Sebastian Kamiński 81

Poniedziałek (9.03)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Rzuchowski 8, Bartosz Jaroch 51

Tabela po 22 kolejkach

1. Podbeskidzie Bielsko-Biała 22 43 13 4 5 42:21
2. Warta Poznań 22 43 13 4 5 36:20

3. Stal Mielec 22 41 13 2 7 35:21
4. Radomiak Radom 22 36 10 6 6 32:29
5. GKS 1962 Jastrzębie 22 34 8 10 4 33:27
6. Miedź Legnica 22 34 10 4 8 34:30

7. Olimpia Grudziądz 22 34 10 4 8 36:36
8. GKS Tychy 22 31 8 7 7 43:36
9. Zagłębie Sosnowiec 22 29 8 5 9 33:36
10. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 22 29 8 5 9 32:24
11. Sandecja Nowy Sącz 22 29 8 5 9 33:37
12. Stomil Olsztyn 22 29 8 5 9 20:27
13. Chrobry Głogów 22 26 7 5 10 26:35
14. Puszcza Niepołomice 22 26 7 5 10 21:30
15. GKS Bełchatów 22 25 7 4 11 24:28
16. Odra Opole 22 23 6 5 11 19:29
17. Wigry Suwałki 22 19 5 4 13 18:37
18. Chojniczanka Chojnice 22 19 5 4 13 31:45


II liga - 22. kolejka

Sobota (7.03)

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 0:0 (0:0)

Legionovia Legionowo - Lech II Poznań 0:0 (0:0)

Skra Częstochowa - Elana Toruń 1:0 (1:0)
Bramka: Paweł Sokół 20sam.

Pogoń Siedlce - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Bramka: Tomasz Wełna 74

Stal Rzeszów - Górnik Polkowice 1:2 (0:2)
Bramki: Krystian Pieczara 83k - Kamil Wacławczyk 7, Michał Bednarski 45

Bytovia Bytów - Resovia 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Liberacki 55

Olimpia Elbląg - GKS Katowice 3:1 (0:0)
Bramki: Przemysław Brychlik 66, Ołeksij Prytulak 83k, 88 - Maciej Stefanowicz 72k

Niedziela (8.03)

Górnik Łęczna - Widzew Łódź 1:2 (1:2)
Bramki: Paweł Baranowski 5 - Bartłomiej Kalinkowski 17sam., Mateusz Możdżeń 39

Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 1:0 (1:0)
Bramka: Jakub Pek 29

Tabela po 22 kolejkach

1. Widzew Łódź 22 47 14 5 3 48:19
2. Górnik Łęczna 22 42 12 6 4 30:25

3. GKS Katowice 22 41 12 5 5 39:24
4. Resovia 22 41 12 5 5 41:20
5. Olimpia Elbląg 22 36 9 9 4 33:21
6. Bytovia Bytów 22 33 9 6 7 31:32

7. Błękitni Stargard 22 31 9 4 9 32:34
8. Górnik Polkowice 22 30 8 6 8 38:26
9. Stal Rzeszów 22 30 9 3 10 35:32
10. Znicz Pruszków 22 30 9 3 10 31:37
11. Elana Toruń 22 29 8 5 9 29:27
12. Garbarnia Kraków 22 28 7 7 8 23:25
13. Lech II Poznań 22 28 7 7 8 26:29
14. Pogoń Siedlce 22 27 8 3 11 30:34
15. Skra Częstochowa 22 25 7 4 11 17:31
16. Stal Stalowa Wola 22 24 6 6 10 23:34
17. Legionovia Legionowo 22 13 3 4 15 17:41
18. Gryf Wejherowo 22 13 3 4 15 15:47



III liga (gr. I) - 19. kolejka

Sobota (7.03)

KS Wasilków - Concordia Elbląg 0:0 (0:0)

Znicz Biała Piska - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:4 (0:3)
Bramki: Bartłomiej Maćczak 13, 45k, Szymon Sołtysiński 35, Jakub Horoszkiewicz 90

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (1:1)
Bramki: Patryk Szymański 15, Michał Strzałkowski 76, Eryk Makowski 84 - Arkadiusz Ciach 18, 48

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 0:3 (0:0)
Bramki: Dawid Kieplin 49, Krystian Białas 81, Damian Zagórski 90

Ursus Warszawa - Polonia Warszawa 0:0 (0:0)

Huragan Morąg - RKS Radomsko 2:1 (0:0)
Bramki: Patryk Burzyński 73, Rafał Maćkowski 90 - Daniel Kraska 66

Niedziela (8.03)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Sokół Ostróda 2:1 (1:1)
Bramki: Bartosz Snopczyński 18, Adrian Marcioch 76 - Piotr Okuniewicz 12

Legia II Warszawa - Broń Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Kamil Czarnecki 2sam., Damian Warchoł 51

Ruch Wysokie Mazowieckie - Unia Skierniewice 0:2 (0:1)
Bramki: Kamil Łojszczyk 5k, Konrad Niedzielski 85

Tabela po 19 kolejkach

1. Sokół Ostróda 18 37 11 4 3 38:19
2. Legia II Warszawa 18 36 10 6 2 30:17
3. Sokół Aleksandrów Łódzki 19 36 10 6 3 37:22
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 19 33 9 6 4 32:20
5. Znicz Biała Piska 19 32 9 5 5 33:24
6. Pelikan Łowicz 19 32 10 2 7 37:26
7. Huragan Morąg 19 30 8 6 5 26:21
8. Unia Skierniewice 19 28 9 1 9 33:39
9. Concordia Elbląg 19 27 7 6 6 23:25
10. Broń Radom 19 26 7 5 7 26:27
11. RKS Radomsko 19 24 7 3 9 26:28
12. Olimpia Zambrów 19 23 6 5 8 31:35
13. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 19 21 6 3 10 31:35
14. Lechia Tomaszów Mazowiecki 19 20 5 5 9 23:32
15. Ursus Warszawa 19 19 4 7 8 17:21
16. Ruch Wysokie Mazowieckie 19 17 3 8 8 23:31
17. Polonia Warszawa 19 17 4 5 10 16:28
18. KS Wasilków 19 9 2 3 14 12:44


Centralna Liga Juniorów - 17. kolejka

Korona Kielce - Cracovia 1:3 (1:1)
Bramki: Radosław Turek 20k - Kacper Grzebieluch 2k, 46, 49

UKS SMS Łódź - Pogoń Szczecin 1:4 (1:0)
Bramki: Patryk Domagała 13 - Krystian Rybicki 48, 65, Borys Freilich 61, Kamil Kort 68

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 4:1 (3:0)
Bramki: Filip Dymerski 9, Jakub Cieślicki 35, Kacper Sezonienko 40, Miłosz Dziurzyński 70 - Michał Skowron 75

Wisła Kraków - Gwarek Zabrze 3:3 (2:1)
Bramki: Wiktor Szywacz 21, Kacper Chełmecki 23, Kacper Wydra 75 - Dawid Ślusarczyk 45, Damian Płonka 80k, Adrian Gawlik 90

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:1 (0:1)
Bramki: Kornel Przyborowski 81 - Patryk Pierzak 11

Niedziela (8.03)

Górnik Zabrze - Lech Poznań 2:1 (0:1)
Bramki: Jan Flak 48, 90 - Damian Kołtański 42

Hutnik Kraków - Jagiellonia Białystok 2:5 (1:1)
Bramki: Mikołaj Styrczula 4k, Bartłomiej Włoch 48 - Piotr Murawski 19, Krzysztof Toporkiewicz 59k, 73, Krystian Maciejuk 61, Aleksander Stawiarz 76

Zagłębie Lubin - Escola Varsovia Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki: Kacper Zając 7 - Piotr Owczarek 58

Tabela po 17 kolejkach

1. Górnik Zabrze 17 38 12 2 3 34:19
2. Legia Warszawa 17 37 11 4 2 42:17
3. Zagłębie Lubin 17 36 11 3 3 40:20
4. Pogoń Szczecin 17 35 11 2 4 37:24
5. Korona Kielce 17 29 9 2 6 32:25
6. Lechia Gdańsk 17 24 7 3 7 32:36
7. Śląsk Wrocław 17 24 7 3 7 43:38
8. Arka Gdynia 17 23 6 5 6 25:24
9. Jagiellonia Białystok 17 22 5 7 5 28:27
10. Lech Poznań 17 20 5 5 7 30:27
11. Cracovia 17 19 5 4 8 28:32
12. UKS SMS Łódź 17 19 6 1 10 27:40
13. Escola Varsovia Warszawa 17 17 4 5 8 20:32
14. Wisła Kraków 17 16 3 7 7 29:33
15. Gwarek Zabrze 17 16 4 4 9 24:36
16. Hutnik Kraków 17 4 1 1 15 14:55


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2020 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.