767 osób online

Ściąga kibica. Gra I, II i III liga, a także CLJ

2021.06.04 12:27, Aktualizacja: 2021.06.07 22:41
Pierwszy czerwcowy weekend zapewni wiele piłkarskich emocji. Interesująco powinno być zwłaszcza w Łodzi, gdzie ŁKS podejmie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza i Katowicach, bo tam GKS zmierzy się ze Stalą Rzeszów.
Ściąga kibica. Gra I, II i III liga, a także CLJ
Fot: Grzegorz Chuczun

Fortuna I Liga - 33. kolejka

Piątek (4.06)

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1 (1:0)
Bramki: Jacek Podgórski 42k - Karol Czubak 86

ŁKS Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (1:0)
Bramki: Michał Trąbka 39, 81, Łukasz Sekulski 90+8k - Mateusz Grzybek 48, Piotr Wlazło 89k

Sobota (5.06)

Arka Gdynia - Radomiak Radom 0:2 (0:1)
Bramki: Damian Gąska 35, Karol Angielski 69

Resovia - Chrobry Głogów 1:0 (1:0)
bramka: Bartosz Jaroch 16

GKS Bełchatów - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0)
Bramki: Jakub Niewiadomski 62, Farid Ali 81

Stomil Olsztyn - Miedź Legnica 1:1 (1:1)
Bramki: Koki Hinokio 30 - Nemanja Mijusković 34

Niedziela (6.06)

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1 (0:1)
Bramka: Tomasz Midzierski 6

Odra Opole - GKS Tychy 1:5 (1:1)
Bramki: Bartosz Szeliga 41 sam. - Sebastian Steblecki 36, Jakub Piątek 60, Bartosz Biel 69, Kamil Kargulewicz 88, Maciej Mańka 90+4

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 2:1 (0:0)
Bramki: Jan Kuźma 65, Armand Ella 88 - Szymon Kobusiński 90+2

Tabela po 33 kolejkach

1. Radomiak Radom 33 65 19 8 6 47:20
2. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 33 64 18 10 5 56:28

3. GKS Tychy 33 62 18 8 7 48:26
4. Arka Gdynia 33 57 16 9 8 48:32
5. ŁKS Łódź 33 57 17 6 10 58:40
6. Górnik Łęczna 33 53 14 11 8 44:30

7. Miedź Legnica 33 50 13 11 9 48:35
8. Odra Opole 33 49 13 10 10 34:39
9. Sandecja Nowy Sącz 33 45 12 9 12 42:47
10. Chrobry Głogów 33 44 12 8 13 34:42
11. Widzew Łódź 33 43 10 13 10 28:35
12. Korona Kielce 33 41 11 8 14 31:44
13. Stomil Olsztyn 33 34 9 7 17 31:48
14. Puszcza Niepołomice 33 34 9 7 17 30:46
15. GKS 1962 Jastrzębie 33 32 9 5 19 30:47
16. Resovia 33 32 8 8 17 26:43
17. Zagłębie Sosnowiec 33 29 8 5 20 34:42
18. GKS Bełchatów 33 23 6 7 20 24:49
GKS Bełchatów został ukarany odjęciem 2 punktów (zaległości finansowe)


eWinner II Liga - 37. kolejka

Sobota (5.06)

Błękitni Stargard - Garbarnia Kraków 0:0 (0:0)

Lech II Poznań - Chojniczanka Chojnice 1:2 (0:1)
Bramki: Jakub Karbownik 60 - Szymon Skrzypczak 27, Mateusz Bartosiak 55

Znicz Pruszków - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:2)
Bramki: Néstor Gordillo 11, Maciej Wichtowski 37 sam.

Olimpia Elbląg - Śląsk II Wrocław 1:4 (0:2)
Bramki: Janusz Surdykowski 90+2 - Igor Maruszak 13, Przemysław Bargiel 32, Bartosz Boruń 58, Marcin Bartoń 72

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:2 (0:1)
Bramki: Piotr Witasik 54, Michał Graczyk 77 - Kamil Adamek 39, Martin Dobrotka 89

Górnik Polkowice - Bytovia Bytów 5:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Piątkowski 17, Ernest Terpiłowski 36, Mariusz Szuszkiewicz 47, Jarosław Ratajczak 77, Karol Fryzowicz 89

Hutnik Kraków - Sokół Ostróda 1:2 (0:1)
Bramki: Patryk Kieliś 15 - Rafał Siemaszko 19, Krzysztof Wicki 46

Niedziela (6.06)

Pogoń Siedlce - Motor Lublin 3:3 (1:0)
Bramki: Marcin Kozłowski II 10, Krzysztof Danielewicz 47, Oskar Sewerzyński 54 - Tomasz Swędrowski 57k, 65k, Krzysztof Ropski 75

Poniedziałek (7.06)

GKS Katowice - Stal Rzeszów 4:1 (2:1)
Bramki: Adrian Błąd 6, Arkadiusz Woźniak 44, 49, 55 - Wojciech Reiman 9

Pauza: Skra Częstochowa

Tabela po 37 kolejkach

1. Górnik Polkowice 35 75 22 9 4 69:28
2. GKS Katowice 35 70 22 4 9 65:38

3. Chojniczanka Chojnice 35 66 19 9 7 62:33
4. Wigry Suwałki 35 63 18 9 8 51:35
5. KKS 1925 Kalisz 35 56 17 5 13 50:39
6. Skra Częstochowa 35 51 15 6 14 47:38

7. Garbarnia Kraków 35 51 14 9 12 45:46
8. Stal Rzeszów 35 50 14 8 13 58:58
9. Śląsk II Wrocław 35 49 14 7 14 56:56
10. Motor Lublin 35 47 11 14 10 43:42
11. Hutnik Kraków 36 45 13 6 17 47:61
12. Sokół Ostróda 35 43 13 4 18 47:54
13. Pogoń Siedlce 35 42 12 9 14 58:58
14. Znicz Pruszków 35 37 10 7 18 37:55
15. Lech II Poznań 35 37 10 7 18 45:58
16. Olimpia Elbląg 35 36 9 9 17 38:51
17. Olimpia Grudziądz 35 36 10 6 19 40:62
18. Błękitni Stargard 35 36 8 12 15 35:61
19. Bytovia Bytów 35 31 7 10 18 42:62

Pogoń Siedlce została ukarana odjęciem 3 punktów (wspomaganie farmakologiczne)


III liga (gr. I) - 33. kolejka

Czwartek (3.06)

Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:1 (0:1)
Bramka: Szymon Sołtysiński 30

Błonianka Błonie - Broń Radom 1:3 (0:1)
Bramki: Dawid Jarczak 67 - Damian Machajek 16, Przemysław Śliwiński 57, Michał Wrześniewski 79

Piątek (4.06)

Concordia Elbląg - KS Kutno 4:2 (0:2)
Bramki: Jakub Bojas 50k, 78k, Mateusz Szmydt 52, Tomasz Szawara 60 - Marcin Kacela 9, 34

Ursus Warszawa - Huragan Morąg 3:0 (1:0)
Bramki: Paweł Tarnowski 30, Patryk Jurczyński 67, Sebastian Szerszeń 90

Sobota (5.06)

Jagiellonia II Białystok - Legia II Warszawa 1:4 (1:2)
Bramki: Radosław Zyśk 23 - Radosław Cielemęcki 6, Damian Warchoł 43, Jakub Kwiatkowski 47, Patryk Pierzak 90

GKS Wikielec - RKS Radomsko 2:0 (0:0)
Bramki: Michał Jankowski 52k, Patryk Szczepański 74

Znicz Biała Piska - Legionovia Legionowo 1:6 (1:4)
Bramki: Bartosz Giełażyn 24 - Daniel Choroś 8, Marcin Kluska 18, Andrzej Trubeha 28, Patryk Koziara 45, Dariusz Zjawiński 79, Piotr Dobrogost 84

Lechia Tomaszów Mazowiecki - KS Wasilków 1:0 (1:0)
Bramka: Kamil Lewiński 12

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 3:1 (1:0)
Bramki: Kacper Głowicki 25, Kamil Zalewski 47, Rafał Kalinowski 90 - Piotr Piekarski 68

Unia Skierniewice - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:3 (0:1)
Bramki: Jean Franco Sarmiento 29, 46, Michał Wrzesiński 69

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
Bramki: Kamil Wiśniewski 41 - Daniel Smuga 77

Tabela po 33 kolejkach

Grupa mistrzowska
1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 32 71 23 2 7 72:35
2. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 32 65 20 5 7 59:32
3. Legionovia Legionowo 32 58 17 7 8 58:43
4. Polonia Warszawa 32 52 15 7 10 54:37
5. Legia II Warszawa 32 51 15 6 11 59:43
6. Unia Skierniewice 32 50 15 5 12 55:43
7. Znicz Biała Piska 32 48 13 9 10 55:54
8. Jagiellonia II Białystok 32 44 13 5 14 54:52

Grupa spadkowa
9. KS Kutno 32 51 15 6 11 50:43
10. Ursus Warszawa 32 50 15 5 12 48:40
11. Lechia Tomaszów Mazowiecki 32 47 14 5 13 47:61
12. Błonianka Błonie 32 46 14 4 14 60:49
13. Sokół Aleksandrów Łódzki 32 44 11 11 10 44:30
14. Pelikan Łowicz 32 43 12 7 13 44:45
15. Broń Radom 32 43 12 7 13 40:42
16. GKS Wikielec 32 43 12 7 13 49:56
17. RKS Radomsko 32 42 11 9 12 50:44
18. Concordia Elbląg 32 42 11 9 12 42:43

19. Olimpia Zambrów 32 37 11 4 17 48:56
20. Ruch Wysokie Mazowieckie 32 23 4 11 17 27:62

21. Huragan Morąg 32 19 3 10 19 32:70
22. KS Wasilków 32 15 4 3 25 20:87


Centralna Liga Juniorów - 24. kolejka (zaległa)

Piątek (4.06)

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 3:2 (2:0)
Bramki: Hubert Turski 26, 27, Olaf Korczakowski 60 - Krystian Tymendorf 66, Krystian Maciejuk 80

Sobota (5.06)

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:6 (2:2)
Bramki: Kajetan Staniszewski 19, 45 - Hubert Konstanty 9, 36, 50, Szymon Michalski 59, Michał Dryja 65, 72

UKS SMS Łódź - Cracovia 1:1 (1:0)
Bramki: Marek Grądzki 7 - Jan Ziewiec 65

Niedziela (6.06)

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki: Bartłomiej Iwański 59, Kosma Zawada 78

Escola Varsovia Warszawa - Gwarek Zabrze 1:6 (0:1)
Bramki: Cezary Polak 48k - Adrian Gawlik 12, 80, 90, Dominik Gurdek 50, 57, 88

Mecze rozegrane we wcześniejszych terminach

Hutnik Kraków - Arka Gdynia 3:2 (2:1)
Bramki: Arkadiusz Kaczyński 7, Alan Piskorz 40, Igor Pawela 90 - Radosław Nowicki 35, Kacper Skrobański 65

Wisła Kraków - Lech Poznań 2:1 (1:1)
Bramki: Wiktor Szywacz 12, Arkadiusz Ziarko 57 - Kacper Wachowiak 36

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 3:3 (0:1)
Bramki: Kacper Zając 47k, Paweł Kruszelnicki 54, Hubert Czerwiński 84 - Miłosz Strzeboński 17k, Patryk Dela 53, Adrian Żyła 86

Aktualna tabela

1. Pogoń Szczecin 28 55 17 4 7 69:44
2. Zagłębie Lubin 28 54 15 9 4 58:37
3. Wisła Kraków 28 54 17 3 8 69:49
4. Śląsk Wrocław 28 52 16 4 8 59:40
5. Górnik Zabrze 28 48 15 3 10 50:40
6. Legia Warszawa 28 43 11 10 7 61:51
7. Jagiellonia Białystok 28 39 11 6 11 64:48
8. Escola Varsovia Warszawa 28 39 11 6 11 49:50
9. Cracovia 28 38 10 8 10 48:50
10. Lech Poznań 28 37 10 7 11 41:39
11. UKS SMS Łódź 28 36 10 6 12 41:42
12. Arka Gdynia 28 35 10 5 13 56:60
13. Gwarek Zabrze 28 33 9 6 13 39:59
14. Lechia Gdańsk 28 25 6 7 15 48:55
15. Korona Kielce 28 25 6 7 15 43:59
16. Hutnik Kraków 28 13 4 1 23 25:97


Legenda:
Kolor zielony - lokata premiującą grą w eliminacjach Ligi Mistrzów lub awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor pomarańczowy - lokata premiująca grą w eliminacjach Ligi Europy lub baraże o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Kolor czerwony - lokata oznaczająca spadek do niższej klasy rozgrywkowej.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2022 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39
zamknij X
TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania i polityce cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.