Słoneczni się zrehabilitowali. Są pierwsze punkty

2020.09.13 10:57
MOKS Słoneczny Stok Białystok odniósł w sobotę (12.09) pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. W 2. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy Podlasianie uporali się z AZS-em UŚ Katowice.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Białystok

Domowy mecz z AZS-em UŚ Katowice nie rozpoczął się dla Słonecznych dobrze, gdyż już w 2. minucie rywalizacji goście - za sprawą Roberta Gładczaka - wyszli na prowadzenie 1:0. Na szczęście na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać, bo w 6. minucie do stanu 1:1 doprowadził Piotr Kowalczyk.

Tuż przed przerwą MOKS zdobył kolejną bramkę. Tym razem samobójcze trafienie zaliczył jeden z zawodników AZS-u. Gdy w minutach numer 30 i 32 podopieczni Adriana Citki podwyższyli wynik pojedynku na 4:1, wydawało się, że emocje dobiegły końca. Nic z tych rzeczy, bo gole Szostaka i Kożuszkiewicza nie podłamały przyjezdnych. Mało tego, ci natychmiast ruszyli do ataków. W 33. minucie straty gości zmniejszył Kamil Musiał, czyli pechowiec z końcówki pierwszej połowy, a następnie piłkę do siatki zapakował Jonczyk, w efekcie czego końcówka toczonego w hali VI Liceum Ogólnokształcącego meczu była bardzo nerwowa. Nerwowa, ale jednocześnie szczęśliwa, bo gracze z Katowic nie zdołali już po raz kolejny znaleźć sposobu na sforsowanie defensywny gospodarzy, dlatego wszystkie punkty powędrowały na konto Słonecznych.

Warto dodać, że w ostatnich sekundach spotkania białostoczanie mogli podwyższyć na 5:3, lecz przedłużony rzut karny przyniósł jedynie uderzenie w słupek.

W każdym razie Słoneczni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Rekordem w rozmiarach 2:11 i do następnego meczu - tego z LSSS-em Team Lębork - zawodnicy ze stolicy Podlasia mogą podejść bez większej presji.

17. Gatta Active Zduńska Wola 2 0 0:6

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS UŚ Katowice 4:3 (2:1)
Bramki: Piotr Kowalczyk 6, Kamil Musiał 20sam., Siergiej Szostak 30, Krzysztof Kożuszkiewicz 32 - Robert Gładczak 2, Kamil Musiał 33, Adam Jonczyk 35

MOKS Słoneczny Stok Białystok: Danilewicz, Święciński - Kowalczyk, Citko, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Skiepko, Aleksandrowicz, Łabieniec, Andzielewicz, Prolejko, Szostak

AZS UŚ Katowice: Lasik, Kisielow - Gładczak, Szczurek, Jonczyk, Hoszek, Musiał, Wojtyna, Piechota, Omylak, Łopuch, Dubiel, Jastrzembski