Stracili 6 goli i przegrali. Żółto-Czerwoni mają nad czym pracować

2022.10.01 18:50
Drużyna MOKS-u Słoneczny Stok Jagiellonii Białystok nie przywiezie z Torunia ligowych punktów. W 5. kolejce Futsal Ekstraklasy podlaski zespół przegrał wyjazdowy mecz z FC Reiter 3:6.
Fot: MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok

W sezonie 2022/2023 defensywa MOKS-u nie spisuje się najlepiej. W 5 spotkaniach Żółto-Czerwoni stracili aż 25 bramek, przez co ekipa z północno-wschodniej części Polski znajduje się na razie w dolnych rejonach tabeli.

6 goli białostoczanie dali sobie strzelić w sobotę (1.10). Delegacyjna potyczka z FC Reiter Toruń rozpoczęła się dla Jagiellonii fatalnie, gdyż rywale już po 8 minutach wygrywali 2:0, a później - tuż przed przerwą - zawodnicy obu drużyn zaprezentowali efektowną wymianę cios za cios, w efekcie czego na krótki odpoczynek opisywane ekipy zeszły przy wyniku 4:2 dla gospodarzy.

Druga połowa aż tak bogata w gole już nie była. Zespół FC Reiter Toruń kontrolował przebieg rywalizacji i w pewnym momencie prowadził z MOKS-em 6:2. Ponieważ w końcówce starcia piłkę do siatki zapakował jeszcze Cristian Neme, sobotni mecz ostatecznie zakończył się triumfem gospodarzy 6:3. Wcześniejsze bramki na konto białostoczan zdobywał Oleksandr Kolesnykov.

W następnej kolejce Futsal Ekstraklasy przeciwnikiem Jagiellonii będzie Widzew Łódź. Potyczka z beniaminkiem dojdzie do skutku 15 października o godz. 18.00.

15. Clearex Chorzów 4 0 8:16

FC Reiter Toruń - MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok 6:3 (4:2)
Bramki: Marcin Mrówczyński 2, 20, 20, Daniel Gallego 8, 33, Jefferson Ortiz 27 - Oleksandr Kolesnykov 17, 20k, Cristian Neme 40
FC Reiter Toruń: Naparło (Iwański) - Gallego, Szczepaniak, Lewandowski, Spychalski – Wojciechowski, Moreno, Wiśniewski, Roll, Machałowski
MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok: Danilewicz, Dobreńko - Citko, Neme, Makal, Moreno, Kożuszkiewicz, Belzyt, Lisowski, Kolesnikov, Skiepko