Świetny mecz Żółto-Czerwonych. Widzew nie miał nic do powiedzenia

2023.02.21 10:42
21. kolejkę FOGO Futsal Ekstraklasy zamknął pojedynek Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok. Po zwycięstwo sięgnęli Podlasianie, którzy wygrali delegacyjne starcie aż 5:1.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Jagiellonia, chcąc zachować szanse na awans do fazy play-off, musiała wyjazdowy mecz z Widzewem, który również walczy o czołową "8", wygrać. Wysoka stawka spotkania nie sparaliżowała białostoczan, bo ci już 5. minucie, za sprawą trafienia Mateusza Łabieńca, prowadzili 1:0, a po chwili przewaga gości jeszcze urosła, gdyż piłkę do siatki zapakował Denys Sandetskyi. Później skutecznym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Lisowski, a zaraz po zmianie stron wynik meczu na 4:0 dla Jagi podwyższył Piotr Skiepko.

Ponieważ Żółto-Czerwoni prowadzili bardzo wysoko, Widzew zdecydował się na grę z wycofanym bramkarzem. Taki ruch poskutkował golem Freda, któremu pomógł rykoszet, lecz na więcej w poniedziałkowy (20.02) wieczór gospodarzy stać już nie było. Ostatecznie spotkanie zaliczane do 21. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy zakończyło się triumfem Jagi 5:1, ponieważ w 35. minucie wynik rywalizacji uderzeniem zza pola karnego ustalił kompletnie niepilnowany Mateusz Lisowski.

W tej chwili białostoczanie do strefy dającej play-offy tracą 4 punkty. W następnej kolejce przeciwnikiem Jagiellonii będzie znajdujący się na podium Piast Gliwice, ale zanim dojdzie do tej potyczki, ekipę z północno-wschodniej Polski czeka jeszcze walka w 1/8 finału Pucharu Polski. W środę (22.02), w Czarnej Białostockiej, podlaska drużyna zmierzy się z klubem GI Malepszy Arth Soft Leszno.

15. Legia Warszawa 20 14 51:84

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 1:5 (0:3)
Bramki: Fred 33 - Mateusz Łabieniec 5, Denys Sandetskyi 8, Mateusz Lisowski 16, 35, Piotr Skiepko 23
Widzew Łódź: Słowiński - Krawczyk, Nasiłowski, Stanisławski, Marciniak, Dregier, Fred, Dudek, Bernardes, Góralczyk, Włodarczyk, Pautiak, Marlon da Silva, Kozhemiaka
Jagiellonia Białystok: Dobreńko - Citko, Sandetskyi, Ulman, Łabieniec, Kolesnykov, Vargas, Makal, Moreno, Lisowski, Osypiuk, Skiepko