Wigry przegrały i straciły fotel lidera

2020.11.08 17:51
Suwalskie Wigry doznały w niedzielne (8.11) popołudnie pierwszej ligowej porażki na własnym obiekcie w tym sezonie. Biało-Niebiescy przegrali 1:2 z Sokołem Ostróda.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Niespodzianka - tak można jednym słowem opisać to, co wydarzyło się w niedzielę w Suwałkach na stadionie przy ul. Zarzecze. Wigry zagrały bowiem jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie, co poskutkowało porażką i osunięciem się w II-ligowej tabeli za plecy liderującego Górnika Polkowice.

Podopieczni Dawida Szulczka już od pierwszych minut rywalizacji z Sokołem Ostróda nie prezentowali formy z poprzednich spotkań, dlatego to goście szybciej stworzyli sobie klarowne sytuacje do objęcia prowadzenia. W 19. minucie jedną z nich na gola zamienił Dawid Wolny.

Wigry dosyć szybko wyrównały, bo z ostrego kąta piłkę do siatki przeciwników zmieścił Cezary Sauczek, ale trafienie to ostatecznie nic nie dało, bo po zmianie stron bramkę na konto gości, ustalając tym samym rezultat starcia na 1:2, strzelił Tomasz Gajda, który sfinalizował kontratak swego zespołu.

W następnej kolejce Biało-Niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Hutnikiem. Ekipa z Krakowa plasuje się w tym momencie na odległym 14. miejscu, lecz warto zaznaczyć, że za taki stan rzeczy winne są przede wszystkim słabe wyniki osiągane przez wspomnianą drużynę na obcych terenach. U siebie Hutnik w tym sezonie jeszcze nie przegrał.

Aktualna tabela II ligi: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Wigry Suwałki - Sokół Ostróda 1:2 (1:1)
Bramki: Cezary Sauczek 25 - Dawid Wolny 19, Tomasz Gajda 55

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Grzegorz Aftyka, Josip Soljić, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka - Patryk Czułowski (79' Martin Dobrotka), Łukasz Bogusławski, Bartłomiej Babiarz (46' Denis Gojko), Paweł Gierach (79' Michał Ozga) - Cezary Sauczek

Sokół Ostróda: Błażej Niezgoda - Michał Zimmer, Krzysztof Wicki, Wojciech Mazurowski, Adam Dobosz - Tomasz Gajda, Paweł Brzuzy, Karol Żwir, Łukasz Święty (68' Kamil Zalewski), Wojciech Kalinowski (74' Konrad Andrzejczak) - Dawid Wolny (90' Eryk Kobza)