Wigry zgarnęły komplet punktów i nie są już najgorszą drużyną własnego boiska

2017.10.07 19:43
Kibicom suwalskich Wigier spadł kamień z serca. Biało-Niebiescy pokonali w sobotni (7.10) wieczór Stal Mielec i po dwóch porażkach z rzędu poniesionych na stadionie przy ul. Zarzecze w końcu zgarnęli komplet oczek przed własną publicznością.
Fot: Fanpage Wigry Suwałki

Trwający sezon Nice I Ligi jest dla suwalskiego kibica bardzo trudny. Wigry od początku rozgrywek 2017/2018 zawodzą, strzelają bardzo mało goli i oddają punkty na własnym obiekcie jak nikt inny w całej I-ligowej stawce. Ten ostatni punkt jest już na szczęście przeszłością, gdyż Biało-Niebiescy pokonując dziś Stal Mielec miano najsłabszej ekipy własnego podwórka oddali w inne ręce.

Nie przyszło to jednak łatwo. Choć suwalczanie przeważali i stwarzali sobie więcej strzeleckich sytuacji, to do przerwy na tablicy wyników widniało 0:0. Dopiero po przerwie ofensywa gospodarzy znalazła sposób na pokonanie Rafał Strączka. Autorem trafienia został Mariusz Rybicki, dla którego był to dopiero drugi gol w tym sezonie.

Do końca meczu było nerwowo, bo jednobramkowe prowadzenie nie pozwalało gospodarzom na żadne rozluźnienie. Defensywa Wigier spisywała się jednak na tyle dobrze, że tego dnia piąta w tabeli Stal była pod polem karnym Łukasza Budziłka kompletnie bezradna. Na dodatek w ostatnich sekundach starcia przeciwników dobił Robert Obst, dzięki czemu półfinaliści poprzedniej edycji Pucharu Polski po raz czwarty w tym sezonie zgarnęli komplet punktów. Triumf nad zespołem z Mielca przerwał też serię dwóch domowych porażek z rzędu i wyprowadził Biało-Niebieskich ze strefy spadkowej.

Aktualna tabela Nice I Ligi: Ściąga kibica. Pauzuje Ekstraklasa. Gra I, II i III liga, a także CLJ

Wigry Suwałki – Stal Mielec 2:0 (0:0)
Bramki: Mariusz Rybicki 55, Robert Obst 90+5

Wigry Suwałki (skład wyjściowy): Łukasz Budziłek - Rafał Remisz, Adrian Jurkowski, Kamil Kościelny, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk, Patryk Sokołowski, Mateusz Radecki, Damian Gąska, Laurențiu Iorga - Maciej Radaszkiewicz

Stal Mielec (skład wyjściowy): Rafał Strączek - Dominik Sadzawicki, Rafał Grodzicki, Krzysztof Kiercz, Leandro - Łukasz Wroński, Piotr Marciniec, Krystian Getinger, Michał Janota, Maksymilian Banaszewski - Mateusz Gancarczyk