Wystartowało Grand Prix Zwierzyńca [ZDJĘCIA]

2017.03.18 17:23
Andrzej Leończuk wygrał pierwszy bieg zaliczany do cyklu Grand Prix Zwierzyńca. Na starcie inauguracyjnej rywalizacji stanęło blisko 200 uczestników.
Fot: Piotr Sobolewski

Tegoroczne Grand Prix Zwierzyńca to już III edycja cyklu biegów, które coraz pewniej usadawiają się w białostockim kalendarzu najciekawszych imprez sportowych.

Licząca 10 km trasa inauguracyjnego wyścigu prowadziła ścieżkami i alejkami Parku Konstytucji 3 Maja oraz Lasu Zwierzynieckiego. Najszybciej wspomniany dystans pokonał Andrzej Leończuk, który w 2016 r. zajął w pierwszym starcie 2. miejsce. Tym razem okazał się już najlepszy, za co zgarnął 100 punktów do klasyfikacji generalnej grand prix. Tuż za jego plecami uplasował się Wojciech Augustynowicz, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Marek Olszyński. Najlepszą kobietą zawodów została Agnieszka Żoch.

Na Grand Prix Zwierzyńca składają się 4 biegi. Dzisiejszy rozegrany był w niezbyt wiosennej scenerii (było wietrznie i miejscami występowały opady mżawki), ale już kolejnemu, który zaplanowany jest na 8 kwietnia, powinna towarzyszyć zdecydowanie korzystniejsza aura.

- Pogoda jak pogoda. Zawsze lepiej jest biegać przy nieco wyższej temperaturze lub przy mniejszym wietrze, ale osoby tu startujące przychodzą przede wszystkim, aby sprawdzić swoje możliwości, poczuć namiastkę rywalizacji i dobrze się bawić. A do tego słońce wcale nie jest potrzebne – mówi Paweł, jeden z uczestników biegu.

Pierwszy etap cyklu na pewno nie zawiódł. Na starcie pojawił się komplet zawodników, którzy zachwalali kameralność wydarzenia.

- Startuję co roku w kilku białostockich biegach, ale Grand Prix Zwierzyńca odpowiada mi najbardziej. Tu jest tak bardziej rodzinnie. Nie ma na początku tłoku, który towarzyszy większym imprezom – kontynuuje nasz rozmówca.

Na mecie każdy z biorących udział w zawodach uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a także słodki poczęstunek. Finał cyklu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Klub Biegowy BiegoStok, odbędzie się 18 czerwca.