Żubry znów poległy. Białostoczanie zagrają o brąz

2019.05.13 10:18
Żubry Białystok nie wystąpią w finale II-ligowych zmagań. Koszykarze z Podlasia w niedzielę (12.05) po raz kolejny przegrali z AZS-em Politechniką Opolską, dlatego pozostaje im walka o 3. miejsce, które też daje awans szczebel wyżej.

Koszykarze Żubrów Białystok rozgrywają wspaniały sezon, który jednak może zakończyć się wielkim rozczarowaniem. Rogaty zespół odpadł bowiem z walki o finał II ligi, co oznacza, że jeśli podopieczni Tomasza Kujawy marzą o awansie, miejsca na kolejne wpadki już nie mają.

Półfinałowa rywalizacja z AZS-em Politechniką Opolską była bardzo wyrównana. Już w stolicy Podlasia gra o triumf toczyła się do ostatnich sekund i podobnie było w niedzielę na terenie przeciwników. Żubry w rewanżowy bój weszły bardzo dobrze, bo po inauguracyjnej kwarcie prowadziły 27:21, a w kolejnej odsłonie meczu przez chwilę miały nawet 11 oczek przewagi, jednak z czasem gospodarze dopadli białostoczan. Najwięcej punktów w ekipie AZS-u zdobył Krzysztof Chmielarz (23) i to on poprowadził opolski zespół do zwycięstwa. O końcowym triumfie Politechniki zadecydowała kwarta numer 3, którą to rywale Żubrów wygrali 24:15. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 84:79.

W batalii o brązowe medale i awans do I ligi białostoczanie zmierzą się z Zetkamem Doral Nysa Kłodzko, który w rundzie zasadniczej sezonu zajął w gr. D 2. miejsce (tuż za AZS-em Politechniką Opolską). Pierwsze starcie odbędzie się w sobotę (18.05) na parkiecie Żubrów.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Żubry Leo-Sped Białystok 84:79 (21:27, 17:16, 24:15, 22:21)
Żubry Leo-Sped Białystok Jakub Lewandowski (4 pkt), Arkadiusz Zabielski (13 pkt), Bartłomiej Wróblewski (12 pkt), Kamil Czosnowski (15 pkt), Michał Wielechowski (6 pkt), Andrzej Misiewicz (6 pkt), Maciej Parszewski (10 pkt), Aleksander Szczerbatiuk (2 pkt), Adrian Warszawski (11 pkt)
Stan rywalizacji (toczonej do dwóch zwycięstw): 2:0 dla AZS-u
Awans: Weegree AZS Politechnika Opolska