A. Czerniawska, Myślibór Ł. Biały Kancelaria Radców Prawnych

ul. Pałacowa 4/23
15-064 Białystok

tel. 85 732 04 15
fax. 85 732 04 15
Czynne: PN - PT: 8.30 - 16.30, spotkania w innych terminach umawiane telefonicznie
Karty płatnicze: nie
Ilość wyświetleń: 76729

Kancelaria Radców Prawnych Anna Czerniawska, Myślibór Ł. Biały s.c. świadczy kompleksową i wszechstronną obsługę klientów indywidualnych (osoby fizyczne) oraz biznesowych (podmioty gospodarcze) w zakresie wielu dziedzin prawa.
Radcowie prawni, pracownicy i współpracownicy Kancelarii, udzielają porad prawnych, sporządzają opinie i pisma procesowe w Kancelarii, bądź w siedzibach Klientów, a także reprezentują Klientów przed Sądami i wszelkimi urzędami z zakresu m.in.:

 • prawa cywilnego (np. umowy, sprzedaż, licencje, zasiedzenia, zniesienie współwłasności, podział majątku, rozgraniczenia), w tym również prawa rodzinnego (np. rozwody, alimenty, władza rodzicielska, ustalenie ojcostwa, kontakty) i prawa spadkowego (np. otwarcie testamentu, nabycie praw do spadku, dział spadku),
 • prawa karnego (np. występowanie w roli obrońcy lub oskarżyciela prywatnego, bądź posiłkowego oraz pełnomocnika w sprawach karnych, o wykroczenia lub karnych skarbowych),
 • prawa administracyjnego (np. skargi, zażalenia, postępowanie przed SKO, WSA i NSA),
 • prawa handlowego i gospodarczego (np. zakładanie, rejestracja i pełna obsługa spółek, prywatyzacje, fuzje, przejęcia, upadłości, KRS),
 • prawa podatkowego (np. doradztwo podatkowe, optymalizacja podatkowa, postępowanie przed organami skarbowymi),
 • prawa pracy (np. zwolnienia, przywrócenie do pracy, restrukturyzacje, układy zbiorowe, regulaminy pracy) i ubezpieczeń społecznych (wszelkie sprawy związane z ZUS- świadczenia emerytalne, zasiłki itp.),
 • prawa budowlanego (np. kompleksowa obsługa deweloperów),
 • prawa europejskiego i międzynarodowego (np. postępowania przed organami europejskimi jak ETPC w Strasburgu),
 • prawa medycznego (np. kompleksowa obsługa ZOZ-ów),
 • prawa konstytucyjnego (np. skargi konstytucyjne i występowanie przed Trybunałem Konstytucyjnym),
 • prawo obrotu nieruchomościami (np. nabywanie nieruchomości, budownictwo i urbanistyka),
 • ubezpieczeń (np. odszkodowania, zadośćuczynienia, wypadki komunikacyjne, błędy w sztuce lekarskiej, itd.),
 • windykacji należności (np. negocjacje, postępowanie przedsądowe, sądowe i egzekucyjne),
 • mediacje i negocjacje (cywilne, karne, rodzinne i gospodarcze).

Wspólnicy Kancelarii przez lata swej praktyki obsługiwali nie tylko niezliczone rzesze klientów indywidualnych, ale również ponad 100 podmiotów gospodarczych z kraju i zagranicy, z których można wymienić choćby m.in. Uchwyty- Bison-Bial, Browar Dojlidy, Herbapol Białystok, Biazet, PMB itd. Ponadto opracowywali statuty i regulaminy stowarzyszeń (np. współpracy między miastami Białystok-Eindhoven), fundacji, szkół średnich i wyższych, a także wielokrotnie zajmowali się zamówieniami publicznymi.

Przez lata praktyki Kancelaria Radcy Prawnego Anna Czerniawska, Myślibór Ł. Biały s.c. wyrobiła sobie ugruntowaną pozycję lidera nie tylko w rozwiązywaniu powszechnych spraw życia codziennego, ale szczególnie w obliczu najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych zagadnień prawnych, niejednokrotnie również występując przed Sądem Najwyższym, czy Trybunałem Konstytucyjnym.

Kancelaria obsługiwała również liczne podmioty zagraniczne i na bieżąco może świadczyć usługi w języku angielskim i francuskim, zaś w innych językach za pośrednictwem współpracujących z nami, doświadczonych tłumaczy.

Celem rozszerzenia zakresu świadczonych usług i reprezentowania naszych Klientów, w razie potrzeby Kancelaria współpracuje z innymi prawnikami m.in. notariuszami, komornikami, radcami prawnymi i adwokatami tak w Polsce, jak i zagranicą (m.in. we Francji, Anglii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, USA, na Białorusi, Węgrzech i Ukranie). Dzięki tej współpracy i wymianie doświadczeń usługi przez nas świadczone stoją na najwyższym poziomie i mogą być w pełni dopasowane do potrzeb każdego Klienta. Świadczymy pomoc prawną na terenie całej Polski i stale podnosimy swoją wiedzę oraz jakość naszych usług.

Od czerwca 2013 roku Kancelaria działa w formie spółki cywilnej, pod nazwą Kancelaria Radców Prawnych Anna Czerniawska, Myślibór Ł. Biały s.c.

W 2020 r. braliśmy aktywny udział w akcji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw Ratujmy Biznes udzielając pro bono niezliczonych porad prawnych przedsiębiorcom w obliczu pandemii.

Od 2022 r. jako jedyni w województwie podlaskim posiadamy certyfikat Kancelaria Przyjazna Dziecku nadawany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w Warszawie w uznaniu za wdrażanie i propagowanie Standardów Pomocy Dziecku w sytuacji rozstania rodziców.

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny. Jej posiadacze mogą uzyskać 25% zniżki na wszystkie nasze usługi.

Wspólnicy Kancelarii:
Anna Czerniawska, Radca Prawny, założyciel Kancelarii, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W swej dotychczasowej praktyce Mecenas Czerniawska zajmowała się obsługą największych firm na Podlasiu. Z uwagi na swą dużą wiedzę i doświadczenie praktycznie w wielu dziedzinach prawa, w znacznym stopniu wspiera prace Kancelarii.

Myślibór Łukasz Biały, Radca Prawny i Mediator, większościowy wspólnik Kancelarii, absolwent Wydziałów Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Paris 1 Panthéon-Sorbonne i Uniwersytetu Paris XI Sud, włada biegle kilkoma językami obcymi. Związany z Kancelarią od 2005 roku. Wcześniej pracował w dziale podatkowym Kancelarii Gide Loyrette Nouel w Warszawie oraz odbył staże w kancelariach prawnych zarówno w Polsce, jak i we Francji. Zajmuje się m.in. prawem cywilnym, karnym, rodzinnym i gospodarczym.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE

Polecamy lokal
DOHO SUSHI
DOHO SUSHIul. Kijowska 7/U4
15-410 Białystok
www.dohosushi.pl

Więcej informacji
1936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39