Agmuz - przedszkole muzyczne Agnieszki Sienkiewicz

ul. Mieszka I 5
15-054 Białystok

tel. 609 600 815
Czynne: Kontakt telefoniczny
Karty płatnicze: nie
Ilość wyświetleń: 33364

Zajęcia w Przedszkolu Muzycznym odbywają się w cyklu czteroletnim. Prowadzone są elementami metod C. Orff”a, Z. Kodaly'a, E. Jaques Dalcroze'a i E. E. Gordona. Dzieci uczęszczają na zajęcia raz w tygodniu w wymiarze:

  • 2,3,4-latki po 25 minut,
  • 5,6-latki po 35 minut.

Niewielka ilość osób na zajęciach (12 – 15) umożliwia optymalny rozwój zdolności muzycznych dzieci. Nieoceniona wydaje się obecność rodziców na zajęciach w pierwszych miesiącach edukacji muzycznej (szczególnie w przypadku 2 i 3-latków).

Celem zajęć umuzykalniających jest:

  • rozwój zdolności muzycznych,
  • rozwój zainteresowań muzycznych,
  • ogólny rozwój dziecka przez muzykę.

Okres przebywania w przedszkolu uważa się za najwłaściwszy do rozpoczęcia podstawowej, poważnie traktowanej edukacji muzycznej. Każde dziecko „nosi w sobie” muzykę spontaniczną, ma potrzebę zabawy, śpiewu, gry, tańca i tworzenia własnych śpiewanek. W tym wieku kształtują się upodobania i podstawy osobowości.

W okresie od 2 do 6 roku życia śpiew i muzyka są ściśle powiązane z zabawą ruchową. Dzieci chętnie nucą, bawią się i tańczą przy muzyce. Z łatwością opanowują podstawowe pojęcia muzyczne, techniki gry na instrumentach perkusyjnych oraz kroki taneczne. Wprowadzane są w świat muzyki. Mają możliwość kontaktu z „żywą” muzyką.

W trakcie ostatniego roku edukacji przedszkolnej przeprowadzony zostaje test "Średniej miary słychu muzycznego E. E. Gordona". Służy on przede wszystkim informacji o poziomie uzdolnień muzycznych dziecka. O jego wynikach poinformowani są rodzice.

Informacje o prowadzącej

Agnieszka Sienkiewicz ukończyła z wyróżnieniem Wydział Rytmiki Liceum Muzycznego w Białymstoku oraz Wychowanie Muzyczne w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku. Jest absolwentką dwuletniego Studium Wychowania Muzycznego Carla Orffa w Warszawie. Uczestniczyła w IV Seminarium Gordonowskim nt. „Audiacja, Twórczość, Improwizacja. Praktyczne zastosowanie teorii uczenia się muzyki według Edwina E. Gordona”.

Od 1995 r. prowadzi rytmikę w placówkach przedszkolnych. Współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Białymstoku. Jako członek jury bierze udział w Konkursach Piosenki Autorskiej. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli z Polski i zza granicy. Jest autorką cyklicznych koncertów dla dzieci „Od przedszkola do Uniwersytetu Muzycznego”. Na co dzień uczy kształcenia słuchu, rytmiki i audycji muzycznych w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Białymstoku.

Przygodę z przedszkolem muzycznym rozpoczęła w 2000 roku od współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Akademii Muzycznej. Następnie prowadziła zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 2-6 roku w firmie „Ovay”. Obecnie spełnia swoje marzenia i prowadzi zajęcia we własnym przedszkolu muzycznym.

Zapraszamy!

Agmuz - przedszkole muzyczne Agnieszki Sienkiewicz
Agmuz - przedszkole muzyczne Agnieszki Sienkiewicz
W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE
1362 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39