Alergolog Pediatra Agnieszka Talecka-Niczyporuk Gabinet alergologiczny - wizyty prywatne

ul. Kraszewskiego 30 lok. 7
15-025 Białystok

tel. Rejestracja: 666 651 100,
Kontakt: 605 670 190
Czynne: Umawianie wizyt po telefonicznym kontakcie
Karty płatnicze: nie
Ilość wyświetleń: 40748

Doświadczenie zawodowe

Jestem lekarzem ze specjalizacją w zakresie pediatrii i alergologii. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie pracy w Oddziale Pediatrii WSZ. W 2012 roku uzyskałam tytuł specjalisty alergologii, a w 2019r. ukończyłam studia podyplomowe z dietoterapii. Kwalifikacje zawodowe stale podnoszę, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach ogólnopolskich, by móc diagnozować i leczyć swoich pacjentów na najwyższym poziomie i według najnowszych standardów medycznych.

W gabinecie alergologicznym zajmuję się:

  1. Diagnostyką i leczeniem schorzeń alergicznych takich jak: alergiczny nieżyt nosa, astma, atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy, pokrzywka, alergie pokarmowe, nietolerancje pokarmowe, przewlekłe biegunki.
  2. Prowadzeniem immunoterapii swoistej (odczulania) drogą podjęzykową.
  3. Diagnostyką i leczeniem schorzeń wieku dziecięcego (przewlekłego kaszlu, nawracających infekcji dróg oddechowych.
  4. Profilaktyką chorób alergicznych u dzieci z rodzin obciążonych alergią (kontrola dietetyczna w czasie karmienia piersią, diety profilaktyczne u dzieci).
  5. Szkolenie rodziców dzieci w zakresie techniki podawania leków wziewnych i inhalacyjnych, unikanie kontaktu z alergenami wewnątrzdomowymi i zewnątrzdomowymi.

Badania diagnostyczne wykonywane w Gabinecie:

  1. Testy płatkowe do diagnostyki alergii kontaktowej.
  2. Atopowe testy platkowe z alergenami pokarmowymi (diagnostyka alergii typu opóżnionego).
  3. Testy płatkowe z kosmetykami.
  4. Punktowe testy skórne a alergenami wziewnymi, pokarmowymi natywnymi ("prick by prick").

Co warto wiedzieć:

Alergologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami, których przyczyną jest nieprawidłowa reakcja organizmu na alergeny.
Alergeny są to substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także różne związki chemiczne o charakterze haptenu, np. leki.
Podział alergenów: wziewne (np. roztocza kurzu domowego), pokarmowe, kontaktowe (np.metale), niektóre leki, jad owadów.

Testy naskórkowe płatkowe dzielimy na testy chemiczne (diagnostyka alergii kontaktowej skórnej) oraz testy atopowe płatkowe (diagnostyka alergii typu opóźnionego).
Metoda polega na umieszczeniu na plecach pacjenta alergenów, znajdujących się w specjalnych komorach. Wyniki odczytuje się po 48-72 godzinach od założenia plastra.

Immunoterapia jest to odczulanie: pyłki roślin, roztocze kurzu domowego. To jedyna skuteczna i przyczynowa metoda leczenia choroby alergicznej. Odczulanie działa na przyczynę choroby alergicznej - zmniejsza wrażliwość układu odpornościowego na czynniki, powodujące objawy choroby alergicznej. To leczenie trwa 3-5 lat.
W metodzie podjęzykowej szczepionka podawana jest w formie kropli lub tabletek nanoszonych pod język. Może być stosowana przez pacjenta w domu, poza gabinetem lekarskim. Efekt leczenia można zauważyć już po pierwszym sezonie bądź roku stosowania szczepionki.

Terapia inhalacyjna umożliwia dotarcie lekarstwa do najbardziej peryferyjnych partii dróg oddechowych. Idealny czas nebulizacji wynosi 5-10minut. Po zakończeniu inhalacji należy umyć twarz, wypłukać jamę ustną w celu wyeliminowania pozostałości leku. Dzieci do 4. roku życia należy przeprowadzać nebulizację z użyciem maski i zachęcać dziecko do oddychania przez usta.

Wskazane posiadanie podstawowych badań typu morfologia z ręcznym rozmazem, białko zapalne (CRP).

Proszę o zabranie ze sobą dotychczas wykonane badania, karty informacyjne z pobytów w szpitalu lub u innych specjalistów, książeczkę zdrowia.

W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE

1394 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39