Dermestetica Gabinet Chorób Skóry i Dermatologii Estetycznej. Mirosława Maria Pietrewicz

ul. Sienkiewcza 26/4
15-092 Białystok

tel. 600 779 700, 604 144 473
Czynne: PN: 13.00 - 18.00, ŚR: 13.00 - 18.00
Karty płatnicze: nie
Ilość wyświetleń: 165415

Jestem lekarzem, specjalistą w zakresie dermatologii i wenerologii. Posiadam wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorób skóry, laseroterapii i dermatologii estetycznej. W swojej pracy stosuję sprawdzone, bezpieczne i skuteczne metody leczenia. Łączę wiedzę medyczną z nowoczesną technologią. Wszystko to w trosce o zdrowie, dobro i satysfakcję Pacjenta.
dr n.med. Mira Maria Pietrewicz

  • udzielam porad z zakresu dermatologii ogólnej: diagnozowania oraz leczenia chorób skóry, włosów i paznokci. Skutecznie leczę zwłaszcza trądzik młodzieńczy, który wymaga właściwego leczenia oraz zastosowania zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej, likwidujących blizny i przebarwienia potrądzikowe.
  • wykonuję następujące zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej: redukcja blizn, rozstępów oraz odmładzanie skóry laserem frakcyjnym CO2, depilacja laserowa, laserowe leczenie zmian naczyniowych na twarzy (rumień, pajączki, teleangiektacje), mikrodermabrazja, pilingi medyczne, redukcja zmarszczek botuliną, wypełnianie bruzd i korekta owalu twarzy kwasem hialuronowym, modelowanie ust, implantacja nici PDO, Sculptra-kwas polimlekowy, Crystalys-hydroksyapatyt wapnia, mezoterapia igłowa, osocze bogatopłytkowe, lipoliza iniekcyjna, intralipoterapia.
  • przeprowadzam nieinwazyjne modelowanie sylwetki przy pomocy urządzenia ULTRACONTOUR.
  • wykonuję elektrokoagulację, krioterapię ciekłym azotem.

Przed każdym zabiegiem dokonuję oceny ogólnego stanu zdrowia pacjenta i sprawdzam kondycję skóry, gdyż jedynie profesjonalna ocena lekarza specjalisty jest gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu.

LASER FRAKCYJNY CO2 Lumenis UltraPuls Encore posiada dwa skanery frakcyjne (Deep FX, Active FX). Obecnie jest to najskuteczniejszy, najbardziej wszechstronny i najnowocześniejszy laser dostępny na rynku światowym. Stanowi unikatowe osiągnięcie w kontrolowanym, powtarzalnym, minimalnie inwazyjnym oddziaływaniu na skórę. Zasada działania lasera polega na podgrzaniu tkanek za pomocą wiązki laserowej i wytworzeniu wielu fragmentarycznych (fractional), mikroskopowych kolumn uszkodzeń skóry. Skanowana komputerowo wiązka lasera odparowuje tkanki w miejscu padania, co stanowi cechę charakterystyczną metody ablacyjnej odnowy skóry. Po zabiegu rozwój nowego kolagenu trwa jeszcze od 3 do 6 miesięcy – w tym czasie skóra stale poprawia swój wygląd. Dzięki zachowanej siateczce zdrowej skóry następuje całkowicie bezpieczny proces gojenia i szybka regeneracja skóry po zabiegu (4–5 dni)

Wskazania: blizny potrądzikowe, modelowanie blizn pourazowych i chirurgicznych, rozstępy skórne, poszerzone pory, przebarwienia, objawy fotostarzenia (wiotkość skóry, zmarszczki, niejednolity odcień skóry), zmarszczki i wiotkość skóry wokół oczu.

DEPILACJA LASEROWA. Światło lasera skierowane ku skórze pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, a następnie zamieniane jest w ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Uszkodzeniu ulega mieszek włosowy oraz brodawka skórna, po czym w ciągu kilku dni pozostałości włosa zostają usunięte ze skóry. Przy dobrej kwalifikacji do zabiegu najlepsze rezultaty obserwuje się na łydkach, w okolicy bikini i pod pachami. Zaletą depilacji laserowej jest długi, wydłużający się w miarę prawidłowo i regularnie wykonywanych zabiegów, czas bez włosów, podrażnień, stanów zapalnych i przebarwień. Laser diodowy LightSheere Desire jest najnowszym, najszybszym oraz najmocniejszym laserem serii LightSheere stosowanym w fotodepilacji.

LASEROWE ZAMYKANIE ZMIAN NACZYNIOWYCH: PAJĄCZKÓW I TELEANGIEKTAZJI NA TWARZY. Światło lasera selektywnie pochłaniane przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) zmienia się w ciepło i osiąga tak wysoką temperaturę, że koaguluje i niszczy od wewnątrz ściany naczyń krwionośnych. Ilość zabiegów zależy od rodzaju zmian, które chcemy usunąć, od ich ilości i wielkości. W przypadku naczynek dobrze widocznych, drobnych pajączków, pozytywny efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. 

MIKRODERMABRAZJA, czyli mechaniczne ścieranie naskórka. Zabieg przeprowadza się za pomocą mikrokryształków korundu (tlenku glinu). Proces złuszczania stymuluje odnowę naskórka, poprawia krążenie chłonki i krążenie krwi w skórze właściwej, pobudza system odpornościowy skóry, dostarcza tlenu oraz uaktywnia wytwarzanie nowego kolagenu. 

PILINGI MEDYCZNE. Do zabiegów kwalifikuje lekarz po wcześniejszej konsultacji. Efektem zabiegu jest oczyszczenie i wygładzenie skóry, regulacja wydzielania łoju, ujednolicenie zabarwienia, zmniejszenie rogowacenia, zmniejszenie przebarwień, rewitalizacja oraz ogólna poprawa wyglądu i kondycji skóry.

Wykonywane pilingi:

  • kwas trójchlorooctowy TCA (20–35%),
  • kwas pirogronowy (40–60%),
  • kwas migdałowy (40%),
  • kwas salicylowy (30%).

COSMELAN DERMAMELAN to aktualnie najbardziej efektywny zabieg służący redukcji przebarwień o podłożu hormonalnym. Może być wykonany o każdej porze roku, jest również odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry. Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory, stymuluje odnowę kolagenu.

Lightening peel ma intensywne działanie rozjaśniające i depigmentacyjne.

PQ AGE jest pilingiem liftingująco-ujędrniający, który polega na głębokiej stymulacji i regeneracji bez naruszenia skóry właściwej. Poprawia nawilżenie i napięcie skóry, ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Może być wykonywany przez cały rok.

BOTULINA (toksyna botulinowa) działa poprzez blokowanie acetylocholiny w połączeniach nerwowo-mięśniowych, dzięki czemu następuje czasowe zahamowanie przepływu sygnału wysyłanego przez nerwy do mięśnia (zamrożenie mięśnia), do którego botulina została wstrzyknięta. Botulinę z powodzeniem stosuje się w celu wygładzenia zmarszczek mimicznych wokół oczu (tzw. kurze łapki), zmarszczek poziomych na czole i poprzecznych między brwiami (tzw. lwia zmarszczka). Preparat zaczyna działać po 2–3 dniach od wstrzyknięcia, a efekt widoczny po około 7–10 dniach i utrzymuje się od 3 do 8 miesięcy. W trakcie działania botuliny mięsień odpoczywa (zostaje uwolniony od napięcia), dlatego zabieg opóźnia powstawanie nowych zmarszczek. 

LECZENIE NADMIERNEGO POCENIA BOTULINĄ

Toksynę botulinową z powodzeniem stosuje się również w leczeniu nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp (schorzenie to dotyka około 2-3% populacji, częściej mężczyzn niż kobiet). Wstrzyknięta miejscowo toksyna botulinowa prowadzi do zablokowania skurczu mięśni przywłośnych, a w efekcie do zahamowania aktywności gruczołów potowych. Zabieg polega na punktowym wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu w rejony o zwiększonej potliwości. Efekt zabiegu pojawia się po 2-3 tygodniach i utrzymuje od 6 do 8 miesięcy (niekiedy do 12 miesięcy). W niektórych przypadkach po kilku zabiegach dochodzi do całkowitego wyleczenia nadpotliwości.

KWAS HIALURONOWY jest związkiem, który występuje naturalnie w skórze. Jego obecność gwarantuje odpowiednią gęstość, napięcie i nawodnienie skóry. Zawartość kwasu hialuronowego zmniejsza się w miarę upływu czasu, co jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Preparaty z kwasem hialuronowym mają postać elastycznego żelu, którym wypełnia się zmarszczki, bruzdy i modeluje policzki. Dodatkowo kwas stymuluje produkcję kolagenu, przez co powoduje zagęszczenie skóry w okolicy podania preparatu. Efekt widoczny jest natychmiast po wstrzyknięciu i utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy. Stosuje się do modelowania, nawilżania, powiększania i ujędrniania ust. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet oraz mężczyzn korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku korekty konturu warg dokonuje się głównie z powodu zmian wynikających z procesu starzenia się, a zwłaszcza odwodnienia czerwieni wargowej. Dzięki podaniu kwasu hialuronowego usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność.

IMPLANTACJA NICI PDO. Nici wykonane są z polidioksanonu, czyli z materiału stosowanego w medycynie głównie do produkcji nici chirurgicznych. Pojedyncze lub podwójnie skręcone nici wprowadza się pod skórę w miejsca, które wymagają korekcji (twarz, szyja, dekolt, ramiona). Robi się to za pomocą cienkich elastycznych igieł. Po upływie 10–14 dni rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek (kolagenu i elastyny), odpowiedzialnych za napięcie, jędrność i sprężystość skóry. Proces regeneracji kolagenu i elastyny trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (od 6 do 8 miesięcy). Efekty zabiegu utrzymują się dłużej, do około 2 lat. Nici Barb 4D są ponadto na całej ich długości wyposażone w mikroskopijne haczyki, które po zaimplantowaniu pod skórę otwierają się, unosząc opadające tkanki, co zapewnia efekt podobny do liftingu.

SCULPTRA (kwas polimlekowy) to dyskretna metoda poprawiająca wygląd twarzy przy jednoczesnym zapewnieniu naturalnie wyglądającej twarzy. SCULPTRA reprezentuje nową generację materiałów wypełniających, jest przy tym bardziej trwała niż jakikolwiek dostępny na rynku medycznym wypełniacz. Kwas polimlekowy jest unikatową substancją o niepowtarzalnym efekcie działania. Zaaplikowany pobudza tkanki pacjenta do produkcji własnego kolagenu, który uzupełnia niedobory w skórze. Rysy stają się pełniejsze, dzięki czemu wygląda młodziej. Efekt korekcji utrzymuje się ponad 2 lata. 

CRYSTALYS jest wypełniaczem na bazie hydroksyapatytu wapnia (naturalny składnik kości i zębów) służącym do poprawy objętości skóry oraz modelowania kształtu twarzy bez dodawania jej nadmiernej objętości. Jego działanie polega na odbudowie struktury skóry oraz stymulacji produkcji naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Crystalys gwarantuje natychmiastowy i długotrwały efekt, który może utrzymać się nawet do 2 lat.

MEZOTERAPIA IGŁOWA polega na miejscowym wstrzyknięciu odpowiednio dobranych substancji, które mają pobudzić aktywność fibroblastów, spowodować wzrost produkcji kolagenu oraz zapewnić poprawę jakości macierzy zewnątrzkomórkowej skóry. Główne składniki preparatów stosowanych w mezoterapii to: nieusieciowany kwas hialuronowy, witaminy, minerały, aminokwasy. Zabieg poprawia nawilżenie, napięcie i elastyczność skóry. Rodzaj substancji i częstotliwość wykonywanych zabiegów dobierane są indywidualnie przez lekarza. Dostępne preparaty: Princess Rich, Light Eyes Ultra, Up Grade, CytoCare 532, StretchCare, Restylane Vital Light.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (Platelet-rich plasma, PRP) to preparat krwiopochodny, który otrzymuje się z krwi pobranej na miejscu od pacjenta. W pierwszej fazie zabieg polega na pobraniu krwi z żyły pacjenta, a następnie odwirowaniu jej w wirówce. W ten sposób w ciągu kilku minut oddzielają się erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Uzyskane osocze bogatopłytkowe staje się bazą do wykonania zabiegu. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego prowadzi do regeneracji i naprawy tkanek, a dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych prowadzi do namnażania i pobudzania fibroblastów i tworzenia nowego kolagenu. Zabieg jest bezpieczny, gdyż nie ma ryzyka uczulenia.

LIPOLIZA INIEKCYJNA jest nowoczesną, bezoperacyjną metodą redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej, niemożliwej do usunięcia poprzez dietę i ćwiczenia fizycznych. Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji rozpuszczających pod widoczną tkankę tłuszczową: na brzuchu, biodrach, udach, kolanach i podbródku. Lipoliza nie jest metodą odchudzania. Stosowane są preparaty z fosfatydylocholiną (PPC), Revital Celluform, Aqualix (intralipoterapia).

USUWANIE NADMIARU TKANKI TŁUSZCZOWEJ za pomocą ULTRACONTOUR. Zabieg przeznaczony jest dla osób walczących z otyłością miejscową (np. brzuch, uda). Redukuje tkankę tłuszczową w miejscach, w których trudno się jej pozbyć. Zabieg polega na selektywnej eliminacji komórek tłuszczowych za pomocą zogniskowanych fal ultradźwiękowych, przy jednoczesnym nie naruszeniu otaczających tkanek, naczyń i nerwów. Jest całkowicie nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny.

Telefon:
Rejestracja wizyt: 600 779 700 (od 9 do 15)
Konsultacje dermatologiczne: 604 14 44 73

W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE
1370 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39