Stanica Kresowa

Poczopek 9
16-113 Szudziałowo

tel. 601 067 316
Czynne: Kontakt telefoniczny
Karty płatnicze: nie
Ilość wyświetleń: 28903

Zapraszamy Państwa do naszego zacisza, emanującego ciepłem, spokojem i bezpieczeństwem. "Stanica Kresowa" jest agroturystycznym ośrodkiem jeździeckim. Łączy w sobie klimat XVII wiecznych dworów polskich, rozrzuconych po kresach ówczesnej Rzeczpospolitej, z zaletami współczesnych standardów wypoczynku.

Klimat ten stwarza idealne warunki do odpoczynku od zabieganego świata. Czyste powietrze, niecywilizowana przyroda i prawdziwie rodzinna atmosfera, to wszystko oraz wiele innych atrakcji oferujemy naszym Gościom.

Wyjeżdżając z Białegostoku, drogą na Krynki, mijając miasteczko uzdrowiskowe Supraśl dojeżdżamy do miejscowości Poczopek siedziby nadleśnictwa Krynki, miejsca, które można nazwać przytulnym zakątkiem świata.

Za malowniczymi zabudowaniami nadleśnictwa mieści się malutka, licząca zaledwie siedem gospodarstw wieś-zaścianek Poczopek. Na końcu tejże wsi, przy skraju rozległej Puszczy Knyszyńskiej znajduje się, usytuowana pomiędzy dwoma kompleksami leśnymi, niezwykłej urody dolinka, środkiem której płynie strumyk - miejsce magiczne, miejsce obok którego nie można przejść obojętnie.

Stanica powstała z inspiracji zarówno samych gospodarzy, jak i licznego grona przyjaciół, szukających ucieczki od miejskiego gwaru i pośpiechu. Tereny otaczające stadninę są idealnym miejscem do spacerów, przemierzając te szlaki poznają Państwo najciekawsze obiekty i miejsca w okolicy. Odnajdą tu Państwo także domową, swojską i przyjemną atmosferę połączoną z polską gościnnością. Dzięki fachowej wiedzy i ogromnemu zaangażowaniu gospodarzy "Stanica Kresowa" jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym.

Stanica jest otwarta dla wszystkich miłośników koni i tych, którzy chcieliby je pokochać. Na terenie stadniny stworzyliśmy atrakcyjną bazę noclegową i żywieniową. Podczas pobytu w Stanicy Kresowej można poznać imponującą faunę i florę pobliskiego Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Położenie naszej posiadłości oraz niezapomniane plenery pozwalają na organizowanie wycieczek konnych, pieszych czy też rowerowych. Na życzenie naszych gości organizujemy spotkania i imprezy. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezapomniane chwile. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

NASZA OFERTA

Jazda konna

Wszystkich chętnych zapraszamy na kursy jeździectwa. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych umiejętności i wymagań naszych gości. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z końmi proponujemy naukę od podstaw, dla bardziej zaawansowanych polecamy jazdę na ujeżdżalni oraz w terenie. Zapewniamy fachową wiedzę, bezpieczne warunki oraz przyjemną atmosferę.

Jazda terenowa

Dla jeżdżących konno a zarazem prawdziwych miłośników koni oraz przyrody, organizujemy jazdy terenowe oraz rajdy po Puszczy Knyszyńskiej. Największe walory Puszczy Knyszyńskiej to drzewostany ze wspaniałym gatunkiem sosny supraskiej, urozmaicona rzeźba terenu, liczne źródliska, interesująca roślinność oraz bogaty świat ptaków. Oprócz wspaniałej przyrody Puszcza ma do zaoferowania liczne walory kulturowe, pamiątki historii, a także dziesiątki kilometrów szlaków turystycznych.

Plac zabaw

W trosce o mile spędzony czas przez najmłodszych gości Stanicy Kresowej, ale również z myślą o ich rodzicach, powstał Plac Zabaw, na którym każda z naszych pociech znajdzie coś dla siebie.

Rowery w Stanicy Kresowej

Posiadamy 10 rowerów turystycznych do wykorzystania przez gości odwiedzających Stanicę Kresową. Dzięki rowerom nasi gości będą mogli w każdej chwili korzystać z oznakowanych szlaków rowerowych Puszczy Knyszyńskiej. A dzięki przyczepie - nasze konie będą mogły odwiedzać pobliskie miejscowości w celu propagowania sportu jeździeckiego oraz rekreacji konnej.

Noclegi

"Stanica Kresowa" czeka na gości przez cały rok. Niezależnie od pogody i pory roku, zapewniamy atrakcyjny pobyt i mile spędzony czas. Odpoczynek po dniu pełnym wrażeń, zapewnią starannie urządzone i komfortowo wyposażone pokoje. Do dyspozycji naszych Gości oddajemy pokoje nad stajnią oraz apartamenty w "Domku Słonecznym". Oferujemy również pokój dla osób niepełnosprawnych specjalnie przystosowany dla ich potrzeb.

W czasie pobytu proponujemy domowe posiłki z elementami kuchni regionalnej. O ilości serwowanych podczas pobytu posiłków decydują Goście.

Z większości pokoi roztacza się piękny widok na okoliczne lasy.

Szczegółowa oferta noclegów pod adresem: www.stanicakresowa.pl/noclegi.html

Zapraszamy do Stanicy Kresowej!

Stanica Kresowa
Stanica Kresowa
Stanica Kresowa
Stanica Kresowa
W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE
958 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39