Technikum Programistyczne InfoTech

ul. Ciepła 40
15-472 Białystok

tel. 575 388 212
Ilość wyświetleń: 42411

Jesteśmy nowoczesną szkołą, powstałą pod patronatem Klastra Technologicznego INFOTECH. Od lat współpracujemy z regionalnymi firmami sektora IT, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewniać praktyczne kształcenie w zawodzie technika programisty i technika informatyka. Nasi uczniowie otrzymują dostęp do najnowszych technologii, narzędzi oraz doświadczonych mentorów, co ma pomagać im jak najlepsze wykorzystanie lat edukacji.

Jednak INFOTECH nie jest tylko zwykłą szkołą. Niezwykle cenimy sobie innowacyjność oraz świeże spojrzenie, zarówno wśród członków naszej kadry, jak i naszych uczniów. Udostępniając naszym uczniom zaplecze  technologiczne  oraz merytoryczne pozwalamy im na eksperymenty i rozwój ich wizji. Nasi uczniowie zyskują dzięki temu okazję do nauki przedsiębiorczości, zarządzania i pracy zespołowej. Umiejętności te są nieocenione w przyszłej karierze, bez względu na to, czy będzie ona związana z technologią, czy nie.

OFERTA EDUKACYJNA TECHNIKUM
W naszym kształcimy w trzech specjalnościach:

1. Technik Programista - specjalność ogólna - skupia się na doskonaleniu podstawowych umiejętności wymaganych od współczesnego programisty: podstawy programowania, bazy danych, systemy WWW, aplikacje mobilne, aplikacje desktopowe.

2. Technik Informatyk - skupia się na doskonaleniu podstawowych umiejętności wymaganych od współczesnego specjalisty IT: konfiguracja sprzętu, administrowanie siecią, bazy danych, aplikacje mobilne, aplikacje desktopowe, tworzenie i administrowanie stronami www

3. Technik Programista - specjalność programista internetu rzeczy (IoT) - zawiera wszystkie umiejętności wymagane przez programistę i rozszerza technika programistę o dodatkowe umiejętności takie jak budowa i zarządzanie siecią czujników i urządzeń internetu rzeczy, czy analiza danych z elementami uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji.

W każdym z powyższych przypadków kładziemy duży nacisk na praktyczną naukę programowania w tym:  

 • podstawy programowania (główny język: Python)
 • algorytmy i struktury danych w teorii i praktyce
 • bazy danych relacyjne (SQL) i dokumentowe
 • programowanie obiektowe
 • systemy kontroli wersji kodu (np. git)
 • technologie związane z WWW: HTML/JS/CSS/etc.
 • technologie mobilne: Android/iOS
 • w ostatniej klasie: programowanie sztucznej inteligencji

Oprócz tego nasza oferta edukacyjna przewiduje:

- Zajęcia z matematyki i fizyki z silnym naciskiem na zagadnienia informatyczne
- Język angielski ukierunkowany na techniczne zagadnienia informatyczne
- Kształcenie ogólne na wysokim poziomie oraz dodatkowe programy kształcenia umiejętności miękkich (dobry pomysł to nie wszystko, w dzisiejszych czasach trzeba również wiedzieć, jak zaprezentować go innym).

Każdy z uczniów otrzymuję laptopa edukacyjnego. W procesie kształcenia wykorzystujemy najnowsze programy i aplikacje, m.in. Google for Education, Gitlab w wersji Gold, środowisko programistyczne JetBrains, komunikator Slack.

Kadra ucząca przedmiotów ogólnych składa się z grona profesjonalistów, doświadczonych nauczycieli, uczących w innych szkołach średnich w Białymstoku. Przedmioty zawodowe są nauczane przez kadrę zawodowców, również pracowników podlaskich uczelni oraz praktyków, zatrudnionych w firmach programistycznych.

Zapewniamy naukę od praktyków i specjalistów z branży IT - uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności poszukiwane przez pracodawców, odbywają praktyki w trakcie nauki i realizują wyzwania programistyczne podczas zajęć.

INFOTECH od kilku lat prowadzi również Liceum Mediów Cyfrowych, jedyne tego typu liceum w regionie, którego głównym zadaniem jest szkolenie przyszłych specjalistów z zakresu mediów przyszłości. W trakcie czteroletniej edukacji w naszym liceum uczniowie mają szansę zdobyć interdyscyplinarne umiejętności z pogranicza technologii, sztuki i komunikacji w social mediach.

OFERTA EDUKACYJNA LICEUM

W liceum mediów cyfrowych głównymi obszarami kształcenia są: animacja filmowa, grafika, UX/UI design, fotografia cyfrowa, social media.

Po ukończeniu Liceum Mediów Cyfrowych:

 • absolwenci mają obiecujące perspektywy zawodowe w dynamicznym świecie mediów i technologii
 • są przygotowani do pracy jako kreatywni specjaliści ds. produkcji treści multimedialnych, graficy, a także eksperci ds. marketingu cyfrowego, projektanci interfejsów użytkownika, czy specjaliści ds. analizy danych.
 • mogą również kontynuować swoją edukację na poziomie wyższym, specjalizując się w dziedzinach takich jak media cyfrowe, grafika komputerowa, animacja, produkcja filmowa, dziennikarstwo czy inżynieria dźwięku
 • dzięki zdobytym umiejętnościom w obszarze mediów cyfrowych, absolwenci mają szerokie możliwości kariery, zarówno w sektorze publicznym, prywatnym, również jako freelancerzy cyfrowego świata.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ INFOTECH
Proces rekrutacji polega na przesłaniu wypełnionego formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej szkoły oraz rozmowie kwalifikacyjnej z dyrekcją szkoły. Zgłaszać się mogą absolwenci szkoły podstawowej oraz osoby chcące zmienić swoje dotychczasowe Technikum / Liceum.

SIEDZIBA
Szkoła mieści się w centrum Białegostoku, w siedzibie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania.

Dołącz do Szkoły programistrzów i medialnych specjalistów XXI wieku!

Technikum Programistyczne InfoTech
Technikum Programistyczne InfoTech
Technikum Programistyczne InfoTech
Technikum Programistyczne InfoTech
W przypadku kontaktu z firmą (instytucją) prosimy o poinformowanie, że dane znalazłeś na BiałystokOnline.pl.
Pomoże to w promowaniu Internetu jako efektywnego medium. Dziękujemy!
GALERIA
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
Brak informacji.
OPINIE

Polecamy lokal
MAHO SUSHI
MAHO SUSHIul. Malmeda 11/3
15-440 Białystok
maho-sushi.pl

Więcej informacji
1528 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39